Міст, якого довго чекали, може зникнути

1 квітня поточного року на сайті «ЧЕline» чисельні читачі ознайомилися з публікацією «На Сосниччині автомобільний міст може опинитися під водою ...

IMG_7294_660x425

IMG_7293_660x388

IMG_7296_660x413

Наразі до сьогодні у ініціатора публікації – Великоустівській сільській раді Сосницького району відсутня інформація про реакцію обласних чи столичних можновладців з приводу подальшої долі порушеної в ній проблеми, затримка у вирішенні якої може призвести до збитків значно більших за витрат на її усунення.

«Спокійними» по відношенню до цієї проблеми зарекомендували себе й народні депутати України, які можуть прискорити її вирішення.

Справедливо зазначає начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Сергій Нагалюк, що за період з 1982 року русло Десни в бік села Велике Устя змістилося аж на 150 метрів. При цьому Сергій Іванович стверджує, що «до 2003 року на цій ділянці річка поводила себе спокійно, загроз не виникало». Разом з тим, він посилається на існуючу тоді проблему біля іншого села району: «До того ми мали кричущу проблему з розмивом берегової лінії поблизу села Змітнів, також в Сосницькому районі. Там утворилася 16-метрова круча, і лишалося якихось 25 метрів до об’єктів соціальної інфраструктури та 40 метрів до кладовища. Тоді завдяки державному фінансуванню нам вдалося укріпити берег, зупинити руйнівну дію Десни та зберегти населений пункт. Вода встигла змити шість хат».

Щодо Змітнева, все так і було. Адже Змітнівський сільський голова Дмитро Іващик тоді доклав чимало зусиль, щоб зрушити все з «мертвого місця стояння». З цього приводу довелося турбувати не тільки відповідальних посадовців, а й просити допомоги у тодішніх впливових земляків, зокрема, виконавчого директора столичного Чернігівського земляцтва Бориса Іваненка та народного депутата України Івана Плюща. Однак, це вже історія, що може слугувати тільки прикладом.

І важко не погодитися з Сергієм Нагалюком, що «проблему берегоукріплення треба вирішувати більш глобально та починати з очистки русел річок», у тому числі й Десни біля села Велике Устя.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

 

Післяслово щодо земснаряда, необхідного для очистки русла Десни

21.06.2016

Земснаряд (землесосний снаряд) – це плавучий засіб для підводної розробки та виїмки ґрунту, видобутку різних матеріалів (гравію, піску, сапропелі, дорогоцінних металів і іншого) з дна різних водойм.

Херсонське підприємство «ВВВ – Спецтехніка» спеціалізується на будівництві землесосних снарядів марки НСС за узгодженими з Регістром судноплавства України проектами, а також на переобладнанні та модернізації земснарядів будь-якої марки. На підприємстві впроваджена система управління якістю ISO 9001: 2008 щодо будівництва, переобладнання, модернізації та ремонту суден, корпусних конструкцій, суднового обладнання та земслесосних снарядів. Крім цього, підприємство має Свідоцтво відповідність підприємства вимогам Регістру судноплавства України для здійснення будівництва, переобладнання, модернізації та ремонту суден, корпусних конструкцій, суднового обладнання.

Підприємство виробляє земснаряди різної продуктивності – від 15 м³/год до 650 м³/год по ґрунту та глибині розробки – 0,5 до 22 від поверхні води.

На даний момент модельний ряд земснарядів НСС представлений в 11-ти основних серіях, 64-х модифікаціях, який дозволяє пропонувати замовникам земснаряди, що максимально задовольняють їх потреби та завдання.

ZS_002_660x363

ZS_001_660x361

Сьогодні підприємство «ВВВ – Спецтехніка» займає тверду позицію на ринку виробництва земснарядів та має бездоганну репутацію не тільки в Україні, але і за кордоном. Підприємство постачає обладнання замовникам з Білорусії, Таджикистану, Казахстану, Англії, Франції, Бельгії, Нігерії, Конго, Сьєра-Леоне, Руанди, Мартініки та інших країн.

Підприємство виготовляє земснаряди за власними проектами. При цьому можлива розробка спеціального проекту та виготовлення обладнання з урахуванням галузі виробництва підприємства – замовника і / або області застосування.

Фахівці підприємства проводять інструктаж представників підприємства – замовника роботі на земснарядах з метою правильної експлуатації обладнання, дотримання технологічних норм і досягнення максимального ефекту при розробці ґрунту.

Враховуючи наявність великого об’єму робіт по очистці русел рік, для врятування поселень і мостів від шкідливої дії вод, земснаряд конче потрібен.

А тому, для початку, треба щоб у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів (чи в окремо взятому Сосницькому районі) визначилися: який потрібен земснаряд для врятування сіл Велике Устя та Мале Устя, а також мосту через Десну, що з’єднує не тільки ці поселення, а й дві частини Чернігівщини.

Більш детальну інформацію про земснаряди від «ВВВ-Спецтехніка» можна знайти тут: http://www.zemsnaryad.in.ua/

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.