Москалі святкували й шанували земляків

Наче невеличке село Москалі, але зійшлося та з’їхалося багато людей на День села. Уже вдруге мешканці села від душі святкують, адже це чудова нагода раз на рік зустрітися односельцям, які живуть і поза межами Москалів. Сільські вулички розквітли вишиванками. 

У центрі села біля приміщення місцевого музею лунали музика, вітальні слова, зворушливі пісні від Сергія Тимошенка, Дарини Дахно, фольклорного ансамблю «Криниця» із села Рудка.

Настоятель місцевого храму отець Георгій привітав зі святом і нагадав, що цього дня церква святкує день Усіх Святих.

Громада поточного року відзначає 15-річчя місцевої церкви. У своєму виступі я нагадав присутнім, що у старі часи там, де люди спромоглися побудувати церкву, населений пункт отримував статус села («дєрєвнєю» називали той населений пункт, де церква була відсутня). Отже, сільська громада в цьому питанні піднялася ще на одну сходинку у своєму розвитку.

У цьому році, 12 листопада, виповнюється 95 років від дня народження славетного земляка, вченого, державного діяча Михайла Уляновича Білого. Рідні земляка відкрили меморіальну дошку. Місцевий художник Володимир Руденок намалював його портрет, а на іншій картині було відновлено вигляд будинку, де народився Михайло Улянович. Любов Павловська, сестра художника, з цієї нагоди вишила рушник, яким був прикрашений портрет.

Віршовані слова про рідне село від Володимира Сапона, про славетних земляків нашого краю від поетеси Надії Галковської, гумореска в оригінальному виконанні Сергія Подорвана прозвучали для присутніх як освідчення в коханні рідному селу Поліського краю.

Родина збирача старожитностей Юрія Дахна об’єднала навколо себе мешканців села під час свята і не тільки. Доводиться разом відстоювати місцеві землі від зазіхання з боку чужинців. Люди, які з давніх часів працюють на землі, вміють господарювати й захищати свою годувальницю. На честь останнього господаря села – пана Олександра Малявка, який колись жив у селі, Юрій Дахно відкрив меморіальну дошку (до речі, краєзнавець на власні кошти виготовив ці меморіальні дошки).

Мешканці села захищали незалежність України в зоні АТО, а один з них – Дмитро Ващенко – має бойові нагороди (два ордени та медалі).

На святі було чимало молодих мам з дітками – значить, буде продовження історії села Москалі.

Андрій КУРДАНОВ

Опубліковано у Дні поселень, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.