Новгород-Сіверщина – наша рідна земля

О земле – красо, українського краю перлино!

Ти намисто моє,  найдорожчі у світі скарби!

Ти  хліба нам ростиш і красуєш суцвіттям калини,

Хай дає тобі Бог на роки  із води і роси!

У квітні – травні у Новгород-Сіверському відділенні Чернігівського земляцтва відбулося ряд подій. 

Так, 24 квітня, за ініціативи голови відділення, президента Київської торгово-промислової палати, заслуженого економіста України Миколи Васильовича Засульського відбувся круглий стіл «Моя Новгород-Сіверщина – моя рідна земля», на яку зібрались земляки відділення.

З вступним словом до присутніх звернувся голова відділення Микола Засульський, який щиро вітав своїх земляків у дружньому колі, що вже вкотре збираються разом, щоби порадіти за успіхи спільної роботи, відпочити в родинному колі, послухати тиху українську пісню, поетичне слово та просто поспілкуватись.

Особливою родзинкою для присутніх була велика виставка українських хусток і вишитих рушників «Обереги української родини», організована заступником директора Видавничого дому «Справи сімейні», секретарем наглядової ради Фонду культури України, журналістом Людмилою Іванівною Грабовенко, яка з особливою любов’ю розповідала цікаві та щемні історії хусток, зібраних із різних областей України, як окремі історії з життя людей, які є сумними та веселими, такими, що гріють душу, і такими, що від доторку стискається серце.

Рушник матуся вишивала

У пізній вечір за столом,

У нього душу свою вклала,

Благословляючи добром.

Цвіте на ньому та доріжка,

Що повела мене у світ,

Її ласкавая усмішка,

Як цвіт калини край воріт.

У барвах там життя відбито:

І кольорові, й сірі дні…

Цвітуть там маки, квітне жито,

І очі мамині сумні.

Вклоняюсь низько тобі, мамо,

За все «спасибі» я кажу,

А твій рушник над образами,

Як спомин теплий бережу.

Микола Васильович з особливою теплотою розповідав про рідний Чернігівський край, про людей праці – своїх земляків, про ставлення кожного до своєї батьківщини.

З особливою повагою він говорив про кожного присутнього на цьому заході, але з окремою гордістю розповідав про одного з активних організаторів Новгород-Сіверського відділення земляцтва Шишкова Володимира Миколайовича, пенсіонера Міністерства оборони України, інваліда ІІ групи Другої світоіої війни, полковника у відставці, генерал-лейтенанта козацтва, котрий продовжує працювати у ветеранських організаціях міста Києва та колишнього Київського самохідно-артилерійське училища.

Народився Володимир Миколайович 12 серпня 1923 року в місті Новгород-Сіверський. У 1943 році закінчив Київське самохідно-артилерійське училище, брав участь у боях на Курській дузі, визволяв Глухів, Кролевець, Конотоп, Бахмач, Ніжин, Київ, Житомирщину. Після закінчення війни служив у дев’яти гарнізонах України, Румунії, Німеччини, Казахстану. Після виходу у відставку в 1969 році працював інженером Київського управління пасажирського транспорту. За заслуги Володимир Шишков нагороджений трьома орденами та 24-ма медалями, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Володимир Шишков, натхненний великою любов’ю до родини й України, відшукав архівні матеріали та відтворив «родовідне древо» свого роду Шишкових-Зубкових (з 1850 року), що є прикладом для нас та сучасної молоді, як треба берегти історію роду та народу в цілому.

А моєї Вкраїни краса,

Кольорова й нев’януча зроду.

Це земля моїх предків свята,

Це земля українського роду!

Ці багатства земної краси,

Які Бог дарував Україні,

Ти у серці довіку неси,

Передай їх по колу родиннім.

Щиро вітали земляки Людмилу Миколаївну Ященко-Салюту – самобутню співачку та композитора, яка словами українських пісень торкнулась найпотаємніших куточків серця кожного, бо тільки в пісні відчувається, як тонко натягнуті струни душі кожного з нас.

Читаючи свої вірші та уривки з оповідань, особисто спостерігала, як усміхаються очі статечних дам і поважних чоловіків, адже в них ішлося про рідний поріг, криницю біля воріт та калиновий кущ, про вишитий рушник і мамину хустку, про долю людини та держави в цілому.

За чашкою чаю та смачними пирогами ще довго тривали приємні тихі розмови, цікаві спогади земляків, українська задушевна пісня і щирі слова вдячності Миколі Засульському за теплий прийом.

8 травня, у День пам’яті та примирення, Микола Засульський привітав Володимира Миколайовича Шишкова та його родину з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ольга ХОДАЦЬКА, член Національної спілки журналістів України

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.