Представники моніторингової місії ЄС відвідали Чернігів

Аспекти співпраці Чернігівської облдержадміністрації та Програми «U-LEAD з Європою» обговорили сьогодні на зустрічі заступника голови ОДА Наталії Романової з представниками моніторингової місії ЄС. З боку ЄС участь у зустрічі взяли керівник місії Єнс Пітер Крістенсен, старший консультант Вольфганг Георг Веддеркопф, консультант Філіпп Боттерн.

– З приємністю можемо констатувати, що Чернігівщина сьогодні у числі лідерів з децентралізації в Україні, — зазначила Наталія Романова. — На даний момент маємо 39 об’єднаних територіальних громад, у п’ятьох очікуються вибори, ще у п’ятьох— довибори. Варто зауважити, що об’єднання громад відбувається на суто добровільній основі, без будь-якого адміністративного тиску. Цьому передувала масштабна роз’яснювальна робота, тож люди бачать і розуміють перспективи об’єднання.

Заступник голови облдержадміністрації наголосила також, що досвід проведення подібних реформ, яким діляться європейські партнери, допомагає молодим громадам уникнути багатьох помилок та ризиків і знайти свій шлях ефективного розвитку.

Представників ЄС цікавили не лише кількісні, а й якісні показники децентралізації. Чи враховуються інтереси громад при складанні стратегії розвитку області на найближчі роки? Чи забезпечується у новостворених громадах належний обсяг та якість соціальних послуг? Чи проводиться робота з підготовки або перепідготовки відповідних фахівців і чи надається допомога у написанні проектів?

Як поінформувала директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик, як короткотермінові, так і довгострокові плани розвитку Чернігівщини складаються з урахуванням пропозицій з ОТГ та районів. Для підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування та їх ознайомлення з можливими напрямками розвитку ОТГ організовуються численні курси, семінари, тренінги, інші форми комунікації. Олександра Хомик відзначила при цьому потужну підтримку Програми «U-LEAD з Європою», яку відчувають і органи місцевого самоврядування, і облдержадміністрація.

Обговоривши особливості, проблеми і здобутки децентралізації на Чернігівщині, сторони діалогу відзначили високу результативність співпраці та доцільність її продовження.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.