Рада земляцтва звернеться до Миколи Ляха

13 лютого відбулося засідання Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві, на якому було розглянуто ряд нагальних питань діяльності найбільшої громадської організації столиці, що наступного року буде відзначати своє 20-річчя.

У зв’язку з відвертою антиукраїнською діяльністю вихідця з села Блистова Менського району Чернігівщини Миколи Івановича Ляха редакційна група Ради земляцтва запропонувала для обговорення проект тексту наступного звернення:

«Голові Ради земляцтв України в Москві Миколі Ляху

Більше року на українській землі триває кровопролиття, розв’язане кремлівськими стратегами. Гинуть сотні молодих людей з обох боків, від вдовиних сліз гіркне наша священна земля, від сирітських дитячих плачів здригається небо. Чиниться відверте загарбницьке насилля, неприпустиме для цивілізованих народів на початку ХХІ століття, тим більше, коли йдеться про хитру війну між двома сусідніми народами. І особливо гірко стає на душі, коли на боці цинічних загарбників з’являються подібні до Вас земляки-українці, що забувають, яка земля тримає в собі їх пуповину, яким молоком поїла їх мати, які святі могили бережуть славу рідного народу.

Свого часу Ви, захлинаючись від вірнопідданчого захвату, вимагали ввести російські війська в Україну для захисту вигаданого кремлівськими ідеологами «руського світу». Було це в часи загарбання Криму. Ваше палке бажання було вволене «за допомогою» московських «зелених чоловічків» і місцевих шовіністів, а земляки-односельці відреагували на Ваш вчинок оперативно, проклявши Вас за зраду рідної землі.

Кожна твереза людина, не позбавлена розуму й душі, схаменулася б із початком кровопролиття на Донбасі, яке є черговою ланкою імперського російського ланцюга, що накидається на шию незалежної України, і якщо не покаялася б, то тактовно замовкла. Та Ви, щиро відробляючи своїм панам за хліб-сіль, продовжуєте скочуватися в прірву безчестя. Ви, вчорашній успішний комсомольський і компартійний діяч, раптом уявили з себе історика, називаючи Крим та осібно Севастополь «исконно российскими».

Негоже переписувати історію людства за тридцять іудиних срібняків, бо можуть образитися і першопоселенці кримчаки-візантійці, і київський великий князь Володимир, який брав Корсунь тоді, коли московське князівство ще тонуло в болотах, і кримські татари, та й українські запорожці, які ходили там на «чайках». Такою ж фальшивкою є й міфічна Новоросія, як корінна російська земля, бо заснована північними загарбниками на кістках понищених і вигнаних в інші землі місцевих українських козаків. Радимо Вам по – земляцькому перед тим, як прислужувати сучасним «збирачам російських земель», засісти за вивчення нефальшованої історії й не соромити рідну древню Чернігівщину, яка, на щастя, породила і славетних патріотів України Олександра Довженка, Павла Тичину, Григорія Верьовку та багато інших. Вам серед них місця ніколи не буде.

А кожна чергова жіноча сльозина, кожна крапля мужньої крові захисників України, кожен прокльон із дитячих вуст упаде на Вашу голову. Так завжди народ ставився до зрадників-ренегатів.

Слава Україні!»

59722

59725

Після обговорення запропонованого проекту тексту звернення, члени Ради земляцтва погодилися прийняти його за основу та  запропонувати для обговорення земляками впродовж наступного тижня до 21 лютого включно. А затим редакційна група з числа членів Ради узагальнить всі доповнення та складе узгоджений лист- звернення.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

6 коментарів до Рада земляцтва звернеться до Миколи Ляха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.