У земляків-бахмачан

18 квітня відбулася 39-та сесія Бахмацької міської ради. За майже тригодинне засідання було розглянуто 20 питань і прийняте одностайно звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. 

Ось сам текст: Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це – війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найнебезпечніше нині – це непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія.

Щонайперше, олігархія не зацікавлена у розвитку Української нації як такої, бо головна мета її є отримання надприбутків будь-якими шляхами. Будь-яка олігархія у світі є наднаціональна. Отже розвиток української культури, традицій, підтримання українського духу, українства як такого для олігархів є зайвими витратами на шляху отримання надприбутків.

По-друге, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими проявами корупції, а це не може розв’язати проблему системно. Бо не торкається її основи – олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизовувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, «дерибанити» державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами та цінами за товари та послуги.

По-третє, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців – це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п’ять разів менша за середню зарплатню у крихітній, абсолютно непромисловій Естонії, що одночасно з нами позбулася колгоспного «совєцького» ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з гірших від України стартових позицій на початку 90-х років, і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові.

Нарешті, олігархи є лютим ворогом середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Олігархи прагнуть закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати – втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 3-5% реального середнього класу, а в розвинутих країнах – від 40 до 70%.

Насамкінець, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки Українська нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України… нарощує на 28% товарообіг із країною-агресором, а громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.

Єдиний шлях подолати олігархію – це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого зареєстровані у Верховній Раді:

  1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

«Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї» № 0001-1 від 02.12.2014;

«Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування» № 1112 від 28.11.2014.

  1. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

«Про ліквідацію приватних монополій» № 1109 від 28.11.2014.

  1. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

«Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)» № 2424а від 21.07.2015.

  1. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)» № 6341 від 11.04.2017;

«Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)» № 6583 від 12.06.2017;

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України» № 2408а від 17.07.2015.

  1. Земля ‒ власність нації:

«Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення» № 2906 від 19.05.2015.

Всі ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, бо часу на бутафорні реформи вже немає – вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.

Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого працедавця – українського народу. Саме тому ми, депутати Бахмацької міської ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни.

Прийнято одноголосно на 39-й сесії Бахмацької міської ради Чернігівської області 7-го скликання 18 квітня 2018 року.

Володимир БРЮХОВЕЦЬКИЙ, член виконкому Бахмацької міськради, голова ГО «Братство АТО»

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до У земляків-бахмачан

  1. Володимир Лузан коментує:

    Раз уже ухвалено таке рішення, то бахмачани повинні довести його до логічного завершення і хоч якогось результату (взагалі не якогось, а правильного для народу та держави Україна). Адже Верховна (з)Рада України його навіть не буде розглядати в Комітеті. Скажуть, що нам все це відомо і ми самі з цим боремося…
    Ми нині на порозі виборів 2019 року. Текст звернення з проханням офіційно розглянути та підтримати (або відхилити) потрібно направити місцевим радам всіх рівнів. Тоді чітко буде виділено тих, “хто is who” серед народних обранців і партійних організацій в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.