Весняна зустріч земляків

11 квітня відбулося розширене засідання Ради земляцтва за участі  засновників Товариства. 

До початку засідання між земляками відбувалося активне спілкування. Адже у такому колі зібралися вперше після загальноземляцьких зборів.

 

Для розгляду було запропоновано чотири питання порядку денного:

1.Думки вголос: про недоліки та позитив у проведенні конференції та загальних зборів.

2.Про забезпечення роботи земляцтва у 2018 році (плани роботи відділень, наміри щодо основних заході відповідно до Угоди про співпрацю).

3.Про підготовку та забезпечення толоки у Пирогові.

4.Різне.

Вів засідання голова Ради земляцтва Віктор Вікторович Ткаченко.

У вступному слові Віктор Вікторович наголосив, що сьогодні поряд з розглядом основних питань порядку денного випала можливість поспілкуватися, згадати минуле та заглянути в майбутнє. Він повідомив, що переглядаючи матеріали помітив: «Вже немає половини з першої Ради, котрі відійшли в кращі світи, залишивши свій слід у діяльності земляцтва…». На пропозицію Віктора Ткаченка логічним було пошанування їх хвилиною мовчання. До президії він запропонував тих, хто серед інших започатковував велику земляцьку родину: Петра Шаповала, Миколу Борща і Олександра Пухкала.

По першому питанню порядку денного висловилися: Петро Дмитрович Шаповал, Микола Іванович Борщ, Володимир Володимирович Макеєнко, Микола Олександрович Рудько, Микола Васильович Засульський, Валерій Андрійович Демченко, Олександр Григорович Пухкал, Іван Миколайович Салій.

Петро Шаповал, учасник перших зборів земляцтва, тогочасний голова Чернігівської облради, коротко, але змістовно розповів про перші та подальші кроки Чернігівського земляцтва. Він, зокрема, зазначив: «Як сьогодні пригадую ті часи. Нам тоді дуже хотілося спілкуватися між собою неформально. Ми шукали форму, яка має наповнити змістом патріотичну роботу. Цей процес бродіння умів набирав обертів і в столиці, і в нашому Чернігові. А влада в усій Україні фактично перебувала в руках чернігівців: Президент, Голова Верховної Ради, Голова Верховного Суду, Генеральний прокурор. Така наша Сіверщина, якою не можна було не гордитися. І водночас хотілося ще активніше працювати на її благо та розквіт. І от після консультацій, затяжних пошуків форми єднання, підтримки з боку Павла Мисника та його столичних однодумців ми й зустрілися нарешті, щоб оформитися юридично та почали роботу, яка триває донині».

«Коли я сьогодні переглянув фотостенди, то відчув гордість за нас: стільки зроблено, особливо коли до керма взявся шановний Віктор Ткаченко. Дякую багатьом присутнім за написані чудові книжки. Спасибі всім за те, що ви робите для Чернігівщини», – завершив свій виступ Петро Дмитрович.

Микола Борщ, учасник перших зборів, багаторічний заступник голови Ради земляцтва, поділився своїми спогадами та враженнями про саме створення Товариства.

«Люди найкращі увійшли до земляцтва. Земляцтво нас поріднило та згуртувало. В ті часи ми були всі молодшими, як і все земляцтво. Нині всі ми старіші, сьогодні нам 60-80 років, тож треба думати про омолодження нашої великої родини», – наголосив Микола Іванович.

Володимир Макеєнко, один з наймолодших учасників перших зборів, на той час фінансовий директор молодіжної громадської організації «Молодь XXI століття», розповів як на прохання Павла Мисника взявся за пошуки приміщення для земляцтва. «Це було приміщення Політвидаву ЦК КПУ, яке очолювана молодіжна організація взяла в оренду», – відкрив секрет Володимир Володимирович.

Він також зазначив: «Тоді земляцтво нараховувало, як досі пригадую, рівно 601 людину. Мені відразу припало до душі те, що в ньому, як казав незабутній Павло Олексійович, людей гуртують не бізнес, не партія, а душа. І справді, коли збираються земляки, в них сяють очі. Земляцтво є, і нехай воно міцно стоїть. Тож треба нам подбати про те, щоб показувати про роботу земляцтва на телебаченні. І ми готові підтримати, зокрема на каналі «Тоніс».

  

Микола Рудько, учасник перших зборів, на той час заступник голови з питань гуманітарної політики Чернігівської облдержадміністрації, коротко резюмував: «Дуже важко нині зберегти почуття людяності. А земляцтво це робить. Нам повезло на голів Ради. Був Павло Мисник, а зараз Віктор Вікторович, який поєднує в собі неймовірні якості патріота і організатора. Тож, незважаючи на труднощі в державі, земляки вірять у гарне майбутнє. Бажаю всім разом з головою щастя та добра».

Микола Засульський, діючий заступник голови Ради, голова Новгород-Сіверського відділення, з посмішкою розпочав промову із зізнання, що йому дуже важко виступати після попередніх промовців, таких як Микола Рудько. Далі він згадав кілька цікавих моментів з діяльності земляцтва.

«Як відомо, Новгород-Сіверський район най північніший і найхолодніший в Україні. Але для нас він найтепліший, бо зігріває пам’ять. Для когось дорога туди колись заросте, але тільки не для нас. Ця земля нас об’єднує, хоч живемо в шалений час. Вікторе Вікторовичу, ви побудували храм нашої душі. Ми йдемо в земляцтво як у храм душі, бо тут знаходимо втіху, лікуємося добром. Спасибі, що створюєте це. Дуже приємно бачити ці змістовні фотостенди, на яких зафіксовані події з нашої 22-річної історії», – завершив Микола Васильович.

Валерій Демченко, наймолодший член Ради, голова молодіжного відділення, відзначив: «Що стосується загальних вражень про загально-земляцькі збори: прекрасна організація та змістовне наповнення. Отримали можливість спілкуватися не з одним поколінням земляків. Це дозволяє молоді одразу переймати досвід набутий іншими впродовж десятиліть. Щиро дякую Віктору Вікторовичу та всім присутнім за результативну роботу».

Олександр Пухкал, учасник перших зборів і перший заступник голови Ради (першої), а нині голова Бахмацького відділення, розпочав свій виступ з пропозиції поміняти формулювання першого питання з «недоліки та позитив» на «позитив і недоліки», бо позитиву у нас набагато більше. Після цього він висловив свої зауваження та побажання про конференцію, збори та організацію роботи в земляцтві.

Про конференцію: «Один недолік, що з поважних причин Віктора Вікторовича не було на ній».

Щодо проведення загально-земляцьких зборів: «Формат був визначений на засіданні Ради – відеофільм, фотовиставка. Режисер і керівництво земляцтва дослухались до зауважень і врахували. Відеофільм вийшов кращий від попередніх. Побажання – коли готуєте фотовиставки, треба більш прискіпливо коментувати ті фото, що надаються відділеннями (навів кілька прикладів – прим. автора)».

«Треба більше координувати діяльність відділень, проводити спільні заходи. Треба мати план загально-земляцьких заходів, щоб всі його знали.

Недостатньо висвітлюємо про діяльність земляцтва на телебаченні. Добре, що є газета, але вона має невеликий тираж», – завершив виступ Олександр Григорович.

Іван Салій, учасник перших зборів, на той час керівник Контрольної Служби Президента України, виступ розпочав з того, що «Віктор Ткаченко своїм прикладом доказав як особа, а не народ, впливає на історію».

Далі Іван Миколайович зупинився на питаннях економічного розвитку України, навів кілька порівняльних прикладів з країнами ЄС – Польщею Німеччиною, зокрема, у сфері будівництва.

«… Сьогодні в Чернігівській області нічого не будується. В багатьох випадках відсутні елементарні зручності. Нам немає підстав один одного вихваляти і аплодувати. Чернігівці керували Україною впродовж тривалого часу, але Чернігівська область найбідніша в Україні», – з гіркотою відзначив Іван Салій.

Впродовж розгляду першого питання порядку денного Віктор Вікторович робив зауваження, щоб промовці не відхилялися від теми, а більше висловлювали зауважень і пропозицій. Насамкінець він зробив підсумок і зауважив, що Рада прийме всі пропозиції до уваги та буде прийняте виважене колективне рішення по формату заходів.

Переходячи до другого питання, Віктор Ткаченко з гіркотою зауважив, що донині до земляцького офісу не надійшли плани від половини відділень і попрохав надати їх до кінця наступного тижня.

З третього питання коротко висловилася виконавчий директор Товариства Тетяна Літошко, наголосивши, що всі знають заздалегідь свої обов’язки, а тому й цього разу земляцька хата в Пирогові погарнішає ще завдяки турботливим рукам наших земляків.

Захід пройшов у теплій і дружній обстановці, з перспективою виконання запланованого на поточний рік.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Весняна зустріч земляків

  1. Вадим Богдан коментує:

    Цікава зустріч.

  2. Олександр Пухкал коментує:

    Спілкування земляків-чернігівців в такому форматі не просто цікаве, не просто дарує розкіш почуттів, а ще і конструктивно-корисне. Адже саме в такому середовищі народжуються ідеї, задуми і доброчинні плани… Так хочеться діяти, допомагати землякам і рідній, древній Чернігово-Сіверській землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.