Відгуки земляків про збори земляцтва

Анатолій Пінчук, лауреат Державної премії СРСР у галузі науки і техніки, почесний працівник транспорту України 14.01.2018 о 15:30 зробив свій коментар до «Відзначили чергову річницю земляцтва», а інші земляки свої відгуки про збори з нагоди 22-ї річниці утворення Товариства розмістили на сторінках у Facebook. 

Володимир Мороз, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Громадської ради при обласній державній адміністрації:

12 січня о 15:29

«Чернігівське земляцтво-18

Подивилися? Згадали? Все, дорогі кияни-земляки, більше на зборах Земляцтва ви не побачите наших митців, музейників з виставками! Керівництво Чернігівського земляцтва вирішило, що не треба нам більше всяких рушників, різьби, гончарства, живопису та інших витребеньок. Краще зробити стенди і вони замінять живе спілкування з майстрами і художниками.

В зимовий період, коли літні майданчики не працюють, майстри сидять по домівкам, цей захід завжди був дуже очікуваним. Майстру, як і артисту потрібне живе спілкування з глядачем, з поціновувачем його творчості. Нажаль, в наш час чітко проглядається тенденція до скорочення культурного поля , зникають традиційні мистецькі заходи, фестивалі тощо. Народне декоративне мистецтво нашого народу замінюється на Handmade. Заклади культури поступово усуваються від збереження народних традицій.

І не треба знову посилатися на війну, як раз навпаки – цей час вимагає сплеску нашої культури і духовності. В цьому запорука нашої перемоги».

Володимир Ігнатченко, голова Носівської ОТГ:

12 січня о 22:38

«Сьогодні разом з першим заступником Олександром Яловським стали учасниками зібрання земляків у столиці, яке проходило у Міжнародному виставковому центрі.

Чернігівське земляцтво в м. Київ відзначило свою 22-у річницю. Учасники зустрічі переглянули фільм та фотовиставку про історію та роботу земляцтва, із захопленням слухали виступи аматорів сцени Чернігівщини, а також мали прекрасну нагоду не лише приєднатися до великої земляцької родини, а й можливість побачитися з відомими земляками.

Так, у невимушеній, дружній розмові з народним депутатом України, нашим земляком Валерієм Давиденком обговорили ряд питань, які стосуються розвитку нашої громади, заручившись всебічною підтримкою політика стосовно розвитку малої батьківшини – нашого Носівського краю. Позиція Валерія Миколайовича однозначна: «Я використаю всі можливості, аби моє рідне місто і громада, мої земляки відчули якісні зміни в результаті децентралізації»,- запевнив В. Давиденко».

Дмитро Блауш, депутат Чернігівської обласної ради:

13 січня о 0:25

«Сьогодні вперше в житті був на Чернігівському земляцтві.

Це дійсно величний захід, який дарує неймовірну кількість позитивних емоцій.

Велика кількість знайомих і близьких облич, українські пісні та просто наші душевні люди, що може бути краще?!

Разом з Василем Амельченком завітали до столу кожної громади, щоб привітати та передати фірмові торти від лідера Олега Ляшка.

Сьогоднішній виступ лідера вчергове підтвердив його любов та щире відношення до Чернігівської землі, а люди це бачать, це можна було відчути кількістю оплесків після його промови.

Меняни разом з Геннадієм Примаковим, дякуємо за чудовий прийом.

А наші Сосницькі «Криниці», як завжди були на висоті з найкращими колядками.

Тепер на земляцтві буду щороку!»

Володимир Селянський, депутат Чернігівської обласної ради:

13 січня о 13:06

«22 роки поспіль Чернігівське земляцтво у Києві збирає вихідців із Чернігівської області. Це неймовірно потужний захід, як душевно, так і емоційно. Часто абсолютно незнайомі люди радо зустрічають один одного, спілкуються, братаються, бо земляки ж. А земляк означає надто багато: спільні спогади про стежину, кожний про свою, до батьківського порогу, про улюблені місця на Десні чи Сеймі або біля невеличкого сільського озера, про особливості історичних подій на Чернігівщині та інше. У всіх, у нас земляків, є один спільний ген – любов до малої неньки. І ця любов до рідного краю здатна на дуже багато. Вона об’єднує нас навколо добрих справ для своїх сіл, селищ та районів. Підтримка хворих чи нужденних земляків, відновлення храмів, спорудження меморіалів та пам’ятних знаків, забезпечення належного функціонування соціальних закладів – до всього цього докладають руку земляки, які вже давно живуть за межами Чернігівської області, тим самим, допомагаючи нам, тим, хто прагне осучаснити, змінити та прикрасити свої населені пункти на місцях. Про неймовірну силу даного громадського об’єднання можна говорити дуже багато, але краще приєднатися і відчути все на собі.

Вчорашній вечір ще довго виринатиме у пам’яті і стимулюватиме до нових звершень на благо рідної Чернігівщини. Пишаюся земляцтвом!»

Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради:

13 січня о 16:02

«Чергова, вже 22-га за рахунком, зустріч представників ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» подарувала безліч теплих та приємних зустрічей із земляками, давніми знайомими, колегами-депутатами обласної ради і очільниками районних рад, талановитими та успішними вихідцями з Сіверщини.

Кожен рік участь в цьому потужному заході викликає безмежну гордість за рідну землю, що виплекала і надихнула не одне покоління видатних сіверців, які сьогодні відомі своїми досягненнями у різних сферах не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

І ми по праву пишаємось тим, що Чернігівське земляцтво змогло об’єднати тисячі небайдужих людей, які не цураються малої батьківщини, пам’ятають про своє минуле, походження і прагнуть всіляко підтримати свій рідний край і його жителів. За роки існування Товариства на рахунку його членів вже чимало добрих справ, починаючи від надання адресної допомоги землякам, які опинилися у скруті, до підтримки шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, організації культурно-мистецьких заходів, допомоги нашим військовим, волонтерам та дітям.

Особливо приємно було вчора разом із головою облдержадміністрації Валерієм Кулічем вручити голові столичного Чернігівського земляцтва Віктору Ткаченку високу відзнаку «Почесний громадянин Чернігівської області», рішення про присвоєння якої депутатський корпус обласної ради ухвалив на минулій сесії».

Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ:

13 січня о 16:26

«Вчора мали нагоду Сосницькою делегацією відвідати 22-і збори Чернігівського земляцтва у м. Київ. Чудова нагода поспілкуватися у дружньому колі земляків та налагодити корисні ділові знайомства. Дякую голові Сосницького відділення земляцтва Олексію Орєховичу, за гарну організацію зустрічі та постійну роботу над розвитком Довженківського краю».

Щиро дякуємо за коментар і відгуки!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Інше | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до Відгуки земляків про збори земляцтва

 1. Сергій Ковтун коментує:

  Краще б сприймався глядачами «відеофільм», якби його творці добросовісно віднеслися до справи та, хоч і стисло, постаралися висвітлити рівночасно роботу всіх відділень, щоб не було ні синків, ні пасинків. Тим більше, що матеріалів для його створення було більш ніж достатньо.

 2. Оксана Петренко коментує:

  Пане Сергію, мабуть, сценарист і режисер “відеофільму” діяли за принципом: “Тому багато дам, тому трохи дам, а тому зовсім не дам”. Однак, наступного разу, мабуть, будуть всім давати однакову кількість часу.

 3. Вадим Богдан коментує:

  Чинною редакцією Статуту Товариства не передбачено орган – загальні збори земляцтва. У перші роки існування земляцтва він був, а потім зник. Але традиція збиратися всією кількістю членів Товариства залишилася. А тому захід, що відбувся 12 січня, називають і зборами, і зібранням земляків (кому як зручніше).
  На зміну живому виступу голови земляцтва та визначених земляків і гостей з подальшим концертом за участю відомих співаків і колективів прийшов відеофільм. Для багатьох це добре. Адже відеофільм можна переглядати багато разів, диск із записом зберігати в архіві. І тут, щоб це чудо ХХ та поточного століття не було фейком, сценаристу (а краще сценаристам) над створенням відеофільму треба працювати впродовж року, а не наприкінці, зібравши вибірково фото та різні відео для монтажу. Тоді він буде не тільки більш цікавішим і ціннішим, а ще й стимулюватиме пасивних членів земляцтва до активної участі в роботі Товариства. Крім того, переглядаючи такий відеофільм, ветерани, котрі за браком здоров’я вже не можуть бути такими активними, відчуватимуть, що вони не марно створювали земляцтво.

 4. Петро Савченко коментує:

  Стало прекрасною подією в Києві чергові загальні збори членів Чернігівського земляцтва. Незаперечно, що традиція отримала розвиток завдяки дивовижній відданості та самовіддачі голови ради Товариства Віктора Вікторовича Ткаченка. Очолювана ним Рада, дійсно добрий генератор цього і наступних заходів. На зборах є явна можливість землякам дізнатися про досягнення чернігівчан на благо рідної землі, столиці і України. Це живий рупор. Поза всякими сумнівами, що фільм – це серйозний інформаційний інструмент. Але поки ніхто не зміг замінити живого слова, живого спілкування для усвідомлення будь-чого. Хотілося відзначити, що слід було б повернутися до прямого виступу керівників відділень, тим більше кожен зможе відкоригувати свій виступ з урахуванням останніх подій. А можливо і поєднати виступ з кадрами фільму конкретного відділення під час виступу. Вважаю, що висока честь бути членом земляцтва, в якому дійсно багато видатних особистостей, а самі збори – це джерело значного досвіду та навчання.
  Спасибі землякам, що Ви є! Низький Вам уклін!

 5. Ганна Кузьменко коментує:

  Впевнені, що той, хто хоч раз побував на зібранні Чернігівського земляцтва в Києві, мріє попасти туди знову. Тож коли голова Сосницької ОТГ Андрій Портний запропонував і в цьому році взяти участь у зібранні «криничани» сприйняли цю звістку з великою радістю. Ми на власні очі побачили та переконалися в тому, що наші земляки, ті які живуть в Києві, і ті, що проживають в селищі та районі тісно співпрацюють, спільно шукають шляхи вирішення багатьох питань стосовно розвитку нашого району та громади.
  Усі учасники народного аматорського фольклорого колективу «Криниці» та незмінний кореспондент земляцького сайту, районної та інших газет, активіст Товариства «Чернігівське земляцтво» Валентина Мовчан задоволені поїздкою і щиро вдячні всім організаторам, і зокрема керівнику Сосницького відділення Олексію Орєховичу за теплу зустріч, гарний настрій, щирі привітання на нашу адресу.
  Хочемо також висловити наші побажання стосовно відеофільму про роботу Сосницького відділення земляцтва. В районі проводиться багато цікавих заходів за участю земляцтва, які не озвучені у фільмі. Хотілось би, щоб і інші райони побачили та почули, а можливо перейняли досвід. Це і вшанування пам’яті покинутих хуторів, ініціатором якого є уродженець хутора Чащі, головний лікар обласної дитячої лікарні Олександр Карета, робота молодіжного військово-патріотичного табору «Січ» на базі дитячого санаторію, участь Сосницьких «Криниць» в обласних та Всеукраїнських заходах, екскурсії сільських школярів до Верховної Ради, до музеїв Києва і Київщини та багато чого іншого. Звісно, що про все це висвітлювалося в публікаціях на офіційному сайті земляцтва, але ж, нажаль, не всі учасники зібрання є його відвідувачами.
  Ще раз дякуємо за позитивні емоції, дружню атмосферу, святковий настрій!

  Керівник народного аматорського фольклорного колективу «Криниці», заслужений працівник культури України Ганна Кузьменко, учасник цього колективу, директор Сосницької ЦБС імені Олександра Карпинського Лілія Мучта та член Сосницького відділення Товариства «Чернігівське земляцтво» Валентина Мовчан.

 6. Микола Костюк коментує:

  Добре, що не збори, а зібрання, на яке мають змогу прибути і члени земляцтва, і просто земляки.
  Щодо відеофільму. Він більше схожий на пропагандистський кіноролик радянських часів. Прикро, але у відеофільмі кілька разів звучало, що прибули “поважні гості з Києва”. На мою думку, краще б було – просто земляки.
  Зазвичай після прем’єри нового фільму за справу беруться кінокритики та глядачі.
  У показаному відеофільмі, змонтованому з фото і відео, краще було б показати зроблене особисто тими земляками, які удостоєні високих відзнак: звання “Почесний громадянин Чернігівської області”, почесних грамот облради і облдержадміністрації. За таких обставин мали б менше ображених, що не були показані з екрану.
  Щиро вдячний за те, що зворушливо вшанували пам’ять земляків, які загинули захищаючи цілісність, незалежність і державний суверенітет України впродовж 2014-2017 років і Героїв Небесної Сотні.

 7. Сергій Ковтун коментує:

  Микола Костюк має рацію щодо відеофільму об’єднуючого всіх земляків. Крім запропонованого ним, як варіант, до цього зібрання можна було б підготувати пам’ятний відеофільм про тих членів земляцтва, котрі відійшли у вічність минулого року. Наприклад, про першого голову земляцтва, політичного, державного і громадського діяча, дипломата Павла Мисника та багаторічного члена Ради, незмінного голову Чернігівського відділення земляцтва, державного і громадського діяча Миколу Компанця. Адже вони багато зробили і для земляцтва, і для Чернігівщини.

 8. Микола Швед коментує:

  Майже 20 років беру участь у заходах, що проводить Чернігівське земляцтво у Києві. Без перебільшення це потужні заходи, як душевно, так і емоційно. Часто абсолютно незнайомі люди радо зустрічають один одного і стають друзями. Всіх земляків об’єднує любов до рідного краю, бажання допомогти у вирішенні питань хворих чи нужденних земляків, спорудження меморіалів та пам’ятних знаків і дощок, відновлення доріг і багато іншого. А головне не бути байдужим до земляків та проблем малої батьківщини. Про неймовірну силу даного громадського об’єднання можна говорити дуже багато, але краще приєднатися та практично працювати на перспективу задля процвітання рідного краю.
  Нажаль, після приємних зустрічей, активних спілкувань по куренях, наступають робочі будні, і треба спільно виконувати чисельні прохання. А працює, з особистого досвіду, практично невеличка група активістів. Це стосується всіх відділень земляцтва, в тому чилі і Сосницького. І не випадково майже всі заходи, що проводяться протягом року, організуються та очолюються головою відділення та заступником. За, що їм велика шана від земляків.
  Крім того, особисто хочу подякувати народному аматорському фольклорному колективу «Криниці» та його керівнику заслуженому працівнику культури України Ганні Кузьменко за святковий настрій, позитивні емоції, високий професійний спів, дружню атмосферу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.