Відгуки земляків про збори земляцтва

Анатолій Пінчук, лауреат Державної премії СРСР у галузі науки і техніки, почесний працівник транспорту України 14.01.2018 о 15:30 зробив свій коментар до «Відзначили чергову річницю земляцтва», а інші земляки свої відгуки про збори з нагоди 22-ї річниці утворення Товариства розмістили на сторінках у Facebook. 

Володимир Мороз, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Громадської ради при обласній державній адміністрації:

12 січня о 15:29

«Чернігівське земляцтво-18

Подивилися? Згадали? Все, дорогі кияни-земляки, більше на зборах Земляцтва ви не побачите наших митців, музейників з виставками! Керівництво Чернігівського земляцтва вирішило, що не треба нам більше всяких рушників, різьби, гончарства, живопису та інших витребеньок. Краще зробити стенди і вони замінять живе спілкування з майстрами і художниками.

В зимовий період, коли літні майданчики не працюють, майстри сидять по домівкам, цей захід завжди був дуже очікуваним. Майстру, як і артисту потрібне живе спілкування з глядачем, з поціновувачем його творчості. Нажаль, в наш час чітко проглядається тенденція до скорочення культурного поля , зникають традиційні мистецькі заходи, фестивалі тощо. Народне декоративне мистецтво нашого народу замінюється на Handmade. Заклади культури поступово усуваються від збереження народних традицій.

І не треба знову посилатися на війну, як раз навпаки – цей час вимагає сплеску нашої культури і духовності. В цьому запорука нашої перемоги».

Володимир Ігнатченко, голова Носівської ОТГ:

12 січня о 22:38

«Сьогодні разом з першим заступником Олександром Яловським стали учасниками зібрання земляків у столиці, яке проходило у Міжнародному виставковому центрі.

Чернігівське земляцтво в м. Київ відзначило свою 22-у річницю. Учасники зустрічі переглянули фільм та фотовиставку про історію та роботу земляцтва, із захопленням слухали виступи аматорів сцени Чернігівщини, а також мали прекрасну нагоду не лише приєднатися до великої земляцької родини, а й можливість побачитися з відомими земляками.

Так, у невимушеній, дружній розмові з народним депутатом України, нашим земляком Валерієм Давиденком обговорили ряд питань, які стосуються розвитку нашої громади, заручившись всебічною підтримкою політика стосовно розвитку малої батьківшини – нашого Носівського краю. Позиція Валерія Миколайовича однозначна: «Я використаю всі можливості, аби моє рідне місто і громада, мої земляки відчули якісні зміни в результаті децентралізації»,- запевнив В. Давиденко».

Дмитро Блауш, депутат Чернігівської обласної ради:

13 січня о 0:25

«Сьогодні вперше в житті був на Чернігівському земляцтві.

Це дійсно величний захід, який дарує неймовірну кількість позитивних емоцій.

Велика кількість знайомих і близьких облич, українські пісні та просто наші душевні люди, що може бути краще?!

Разом з Василем Амельченком завітали до столу кожної громади, щоб привітати та передати фірмові торти від лідера Олега Ляшка.

Сьогоднішній виступ лідера вчергове підтвердив його любов та щире відношення до Чернігівської землі, а люди це бачать, це можна було відчути кількістю оплесків після його промови.

Меняни разом з Геннадієм Примаковим, дякуємо за чудовий прийом.

А наші Сосницькі «Криниці», як завжди були на висоті з найкращими колядками.

Тепер на земляцтві буду щороку!»

Володимир Селянський, депутат Чернігівської обласної ради:

13 січня о 13:06

«22 роки поспіль Чернігівське земляцтво у Києві збирає вихідців із Чернігівської області. Це неймовірно потужний захід, як душевно, так і емоційно. Часто абсолютно незнайомі люди радо зустрічають один одного, спілкуються, братаються, бо земляки ж. А земляк означає надто багато: спільні спогади про стежину, кожний про свою, до батьківського порогу, про улюблені місця на Десні чи Сеймі або біля невеличкого сільського озера, про особливості історичних подій на Чернігівщині та інше. У всіх, у нас земляків, є один спільний ген – любов до малої неньки. І ця любов до рідного краю здатна на дуже багато. Вона об’єднує нас навколо добрих справ для своїх сіл, селищ та районів. Підтримка хворих чи нужденних земляків, відновлення храмів, спорудження меморіалів та пам’ятних знаків, забезпечення належного функціонування соціальних закладів – до всього цього докладають руку земляки, які вже давно живуть за межами Чернігівської області, тим самим, допомагаючи нам, тим, хто прагне осучаснити, змінити та прикрасити свої населені пункти на місцях. Про неймовірну силу даного громадського об’єднання можна говорити дуже багато, але краще приєднатися і відчути все на собі.

Вчорашній вечір ще довго виринатиме у пам’яті і стимулюватиме до нових звершень на благо рідної Чернігівщини. Пишаюся земляцтвом!»

Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради:

13 січня о 16:02

«Чергова, вже 22-га за рахунком, зустріч представників ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» подарувала безліч теплих та приємних зустрічей із земляками, давніми знайомими, колегами-депутатами обласної ради і очільниками районних рад, талановитими та успішними вихідцями з Сіверщини.

Кожен рік участь в цьому потужному заході викликає безмежну гордість за рідну землю, що виплекала і надихнула не одне покоління видатних сіверців, які сьогодні відомі своїми досягненнями у різних сферах не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

І ми по праву пишаємось тим, що Чернігівське земляцтво змогло об’єднати тисячі небайдужих людей, які не цураються малої батьківщини, пам’ятають про своє минуле, походження і прагнуть всіляко підтримати свій рідний край і його жителів. За роки існування Товариства на рахунку його членів вже чимало добрих справ, починаючи від надання адресної допомоги землякам, які опинилися у скруті, до підтримки шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, організації культурно-мистецьких заходів, допомоги нашим військовим, волонтерам та дітям.

Особливо приємно було вчора разом із головою облдержадміністрації Валерієм Кулічем вручити голові столичного Чернігівського земляцтва Віктору Ткаченку високу відзнаку «Почесний громадянин Чернігівської області», рішення про присвоєння якої депутатський корпус обласної ради ухвалив на минулій сесії».

Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ:

13 січня о 16:26

«Вчора мали нагоду Сосницькою делегацією відвідати 22-і збори Чернігівського земляцтва у м. Київ. Чудова нагода поспілкуватися у дружньому колі земляків та налагодити корисні ділові знайомства. Дякую голові Сосницького відділення земляцтва Олексію Орєховичу, за гарну організацію зустрічі та постійну роботу над розвитком Довженківського краю».

Щиро дякуємо за коментар і відгуки!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Інше | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до Відгуки земляків про збори земляцтва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.