Відреставрували вітряк

По морозу, під поривами вітру зі снігом дружна бригада теслярів із села Волинка Сосницького району, при допомозі місцевих небайдужих жителів, 25 листопада закінчила ремонт споруди – символу Купчич, пам’ятки селянського побуту, яка красується на околиці села з 1917 року – вітряного млина. 

Кошти на його ремонт шукали, як кажуть, всім миром. Найбільш вагомий внесок в цю добру справу внесено аграріями. Змітнівська сільська рада подавала проект і виграла грант АПУ в сумі 15 тисяч гривень на ремонт споруди вітряка. Допомогу в підготовці пиломатеріалів надало ТОВ «Біотех ЛТД, керівником якого є член Чернігівського земляцтва, відомий вчений-аграрій Анатолій Бикін.

Частину коштів було витрачено з бюджету Змітнівської сільської ради. Адже вітряк перебуває на її балансі.

В подальшому плануємо окультурити прилеглу до вітряка територію, бо до «старого» часто приїжджають молодята на фотосесії, вітряк не оминають школярі, які знайомляться з красивими місцями нашого мальовничого краю. Маємо надію, що споруда вітряка увійде до туристичних маршрутів обласного рівня, оскільки таких споруд по Україні залишились одиниці. Хоча вітряк ще може й «трусонути  стариною», адже мукомольний механізм перебуває в робочому стані.

Дмитро ІВАЩИК

Фото автора

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Відреставрували вітряк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.