19-ті загальні збори Чернігівського земляцтва відбулися

16 січня в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті української столиці зібралися більше двох тисяч земляків-чернігівців, аби разом заслухати доповідь про зроблене в 2014 році та обговорити насущні питання розвитку громадської організації у новому 2015 році.

У заході взяли участь голова обласної ради Микола Вікторович Звєрєв, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Миколайович Журман, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх районів області і голови міст, народні депутати України, керівники земляцьких об’єднань областей і регіонів України, делегації Чернігівського земляцтва з Білої Церкви, Яготина, Вінниці, представники бізнесових структур.

11148

14455

11891

11864

12091

Перед початком урочистостей гості заходу оглянули виставки художніх робіт Григорія Шкребеля та Миколи Засульського, експозицію друкованої продукції видавництва «Дім, сад, город», виставки музеїв, окремих художників, робіт декоративно-прикладного мистецтва, рекламну продукцію туристичного бізнесу з Чернігівської області, загально-земляцькі стенди та стенди відділень під рубрикою «Наша історія», спілкувалися, слухали виступи народного хору Бобровицького районного Будинку культури та народного колективу Володимира Новикова, лауреата премії імені Дмитра Луценка.

У залі, на двох екранах, розташованих у зоні сцени, демонструвалися слайди з життя земляцтва впродовж 2014 року

11264

11153

11990

11962

Щорічне зібрання земляцтва з нагоди 19-ї річниці його утворення відкрив голова ради Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві Віктор Вікторович Ткаченко, який запросив до президії керівників Чернігівщини Сергія Журмана та Миколу Звєрєва, після чого озвучив звітну доповідь про роботу земляцтва протягом 2014 року.

11261

11902

Звертаючись до присутніх, Віктор Вікторович наголосив, що серед перших героїв, які відстояли київський Майдан і поїхали на захист Донбасу, був і член земляцтва, представник його Прилуцького відділення, член ветеранського об’єднання, заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану Олег Іванович Міхнюк. З перших днів він брав активну участь у подіях Євромайдану в місті Києві у 2013-2014 роках, був командиром восьмої «афганської» сотні самооборони Майдану. Із своїми побратимами в числі перших Олег Міхнюк прийняв оборону у зоні АТО, де і загинув від ворожої кулі як герой. Вперше в історії земляцтва вирішено  нагородити Олега Міхнюка вищою відзнакою Товариства посмертно. Віктор Ткаченко вручив його вдові та двом синам  вищу земляцьку відзнаку – Почесний знак Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві.

11905

Найвищою земляцькою нагородою також відзначено ще двох земляків: Володимира Васильовича Хільчевського – ветерана війни 1941-1945 років, учасника бойових дій за визволення Києва та форсування Дніпра, кавалера орденів Вітчизняної війни ІІ ступеня та «За мужність», нагородженого багатьма медалями, автора книги споминів про буремні воєнні дороги, заслуженого працівник народної освіти України, академіка Академії інженерних наук, доктора технічних наук,  професора, якому 17 січня виповнюється 90 років;

Андрія Леонідовича Курданова – голову Чернігівської районної організації краєзнавців, автора багатьох книг про відомих людей Чернігівщини та сіл Чернігівського району, ініціатора створення у селах алей видатних земляків, історика і пошуковця.

11909

В. о. голови облдержадміністрації Сергій Журман у своємі виступі передав учасникам зборів привітання від Президента України Петра Олексійовича Порошенка та наголосив: «У надзвичайно складний для нашої держави час особливо важливо зберігати відчуття єдності зі своїм народом. І діяльність саме таких громадських — позаполітичних — об’єднань, як Чернігівське земляцтво, набуває сьогодні особливої ваги. Тому що вас пов’язує між собою не бізнесовий чи партійний інтерес, не пошук власної вигоди, а допомога своїм землякам».

11910

Він відзначив, що сьогодні ці стосунки набувають нових барв і значень. Адже тисячі наших земляків захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на сході країни. І вони потребують як нашої моральної підтримки, так і матеріальної та технічної допомоги.

В області активно діє волонтерський рух. Чернігівські волонтери надають бійцям АТО допомогу: від психологічної до матеріально-технічної, також доставляють на передову і посилки з дому, і свіжу місцеву пресу, і патріотичні малюнки дітей.

Сергій Журман подякував усім землякам, які долучилися до шляхетної справи захисту Вітчизни та підтримки її оборонців. Він зазначив, що війна на сході держави не могла не вплинути і на щоденне життя регіону, а тому через необхідність жорсткої економії бюджетних коштів не вдалося реалізувати у повному обсязі низку культурно-мистецьких програм і заходів. Однак, він зауважив, і державні свята, і ювілеї Тараса Шевченка, Олександра Довженка та Михайла Коцюбинського були відзначені на належному рівні. А до участі у цих та інших культурно-просвітницьких заходах долучилися і члени столичного Чернігівського земляцтва.

Не залишив Сергій Миколайович поза увагою і активну участь вихідців Чернігівщини в економічному житті області, адже вона сприяє розвитку інфраструктури регіону, туризму, залученню інвестицій, підтримує соціальну сферу. Він підкреслив: «Така тісна співпраця ще раз підтверджує думку про те, що ніякі внутрішні політичні колізії та потрясіння, ніяка зовнішня агресія не здатні розірвати зв’язок справжніх синів і доньок Чернігівщини з рідною землею».

14460

На згадку про 19-річчя утворення Товариства «Чернігівське земляцтво» у місті Києві він вручив голові Ради Віктору Ткаченку пам’ятний подарунок, а також вручив Почесну грамоту облдержадміністрації нагородженим землякам:

Михайлу Івановичу Давиденку – голові правління ПрАТ «Київоблагротехпостач»- за активну громадську діяльність, вагомий внесок у зміцнення ділових контактів і розбудову Чернігівщини та значну особисту допомогу нашим військам у зоні АТО;

11940

Борису Степановичу Харитонову – артисту театру, естради та кіно, заслуженому артисту України – за активну громадську діяльність, вагомий внесок у зміцнення ділових контактів і розбудову Чернігівщини та у зв’язку з 80-річчям від дня народження.

11945

11951

Вітаючи учасників зборів, голова обласної ради Микола Звєрєв наголосив, що на сьогодні головне – надійний захист територіальної цілісності та незалежності держави, збереження миру та спокою в суспільстві. Він, зокрема зазначив: «У нас не проста економічна ситуація. Спасибі вам усім, хто реалізовує економічні проекти, допомагає піднімати духовність і культуру в містах, селах і районах області. Вірю в те, що ми разом усією громадою земляків здатні відродити нашу славетну Чернігівщину».

11975

Микола Вікторович з нагоди 19-ї річниці заснування Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві вручив Почесну грамоту та відзнаку обласної ради нагородженим землякам:

Олександру Дмитровичу Біличу – директору дирекції «Автоцентр» державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» – за значний особистий внесок у створення Шевченкових світлиць на Прилуччині до 200 – річчя Великого Кобзаря та надання дієвої допомоги пораненим у зоні АТО;

Віктору Івановичу Сідєльову – ветерану Збройних сил України, відповідальному секретарю, першому заступнику голови Київської організації ветеранів війни – за значний особистий вклад у патріотичне виховання молоді.

11980

На завершення офіційної частини зборів відбулась церемонія підписання Угоди про співробітництво між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та радою Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві на 2015 рік.

12055

11274

11898

11972

12058

12060

12070

Після цього учасники та гості свята переглянули святковий концерт і поспілкувалися у відділеннях.

11279

11843

11278

11291

11295

11848

11852

12086

12088  12094

12096

12155

12156

12162

12163

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора 

Опубліковано у Загальні заходи, Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до 19-ті загальні збори Чернігівського земляцтва відбулися

  1. Спасибі, пане Олексію, за оперативність, хоч і була сама присутня на зібранні, але прочитала та зрозуміла, що дещо таки пропустила, а завдяки Вашій статті маю більше поширеної інформації. Та ще рада, що ми з Вами теж мали нагоду поспілкуватись і порозумітись. Хай щастить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.