№ 255 газети «Світ-інфо»

У світ вийшов 255-й номер Чернігівської обласної газети «Світ-інфо»

Газета продовжує хроніку війни, що друкується вже другий рік.

Привертає увагу публікація «10 років другому Майдану, Революції Гідності. 19 років першому Майдану, Помаранчевій революції». У продовження теми – стаття «Якби я їх відпустив, а процес зірвався – я б застрелився» – суддя Дячук про справу Небесної сотні». Мова про те, що більш як через 9 з половиною років після трагічного розстрілу учасників другого Майдану суд нарешті виніс вирок вбивцям, силовикам режиму регіоналів.

Як завжди, в газеті загалом значне місце займають теми історії. Про це статті «Безглузді російські бунти: від повстання Пугачова до втечі від путінської мобілізації та війни», «Кривавий сталінський слід в історії Польщі».

Традиційно є кілька сторінок з історії Чернігівщини. Це, зокрема, сторінка «Батурин – гетьманська столиця» (цей просвітницький проект газета і Національним заповідник «Гетьманська столиця» спільно ведуть уже понад 7 років).

Столична студія ВІАТЕЛ, яка вже майже 20 років знімає документальні фільми про видатних українців і випустила біля 70 таких стрічок, продовжує в області цікавий просвітницький проект – показ своїх фільмів про тих, хто пов’язаний з Чернігівщиною. Пройшли такі покази в Сосниці, Ніжині, Прилуках. Фільм про Михайла Коцюбинського було показано в Чернігові, у Музеї письменника, про що публікація в газеті.

В цьому номері – взагалі розмаїта літературно-мистецька панорама. Три роки виповнилося обласній літературно-мистецькій газеті «Струна», яку теж видає як засновник і редактор Петро Антоненко. То ж є розповідь про газету, її авторів, основні публікації. Також про концерти в обласній філармонії, зокрема, цікавий мистецький проект Капели бандуристів ім. О. Вересая (керівники – Раїса і Микола Борщ). Газета пише про щойно видану книжку поезій педагога і поетки з Прилук Тетяни Шевченко «Стежини барвінкові» і друкує вірші з книжки. Відновлено знамениті Літературні суботи у Коцюбинського, коли, понад століття тому у класика літератури в його домі збиралася творча інтелігенція Чернігова. Нині музей письменника відновив ці суботи. На одній з них письменник, доцент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Забарний представив свою нову книгу «Багряні терикони». Привернуть увагу в цьому номері лірична проза Ольги Ярмуш (Сосниця, дебют у нашій газеті) і загадково-щемливі вірші Світлани Коробової з Прилук.

Друкуються матеріали про події в області, Україні і світі, панорама планети.

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.