6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

Дорогі ветерани Другої світової війни, визволителі Києва!

Шановні земляки!

Сердечно вітаємо з 72-ю річницею звільнення столиці України, міста-Героя Києва від фашистських загарбників!

Вже в самий перший день радянсько – німецької війни — 22 червня, Київ було піддано масованому бомбардуванню німецькою авіацією. А починаючи з вересня 1941 року і до листопада 43-го – впродовж 778 днів, столиця України була окупована ворогом.

Головні події у битві за Київ розгорнулися наприкінці вересня – на початку жовтня 1943 року. У Київській наступальній операції брали участь 1, 2, 3 та 4-й Українські фронти.

Центром бойових дій став район середньої течії Дніпра. Під безперервним вогнем артилерії та ударами авіації противника радянські воїни змушені були форсувати цю найбільшу на їхньому бойовому шляху водну перепону. Людські жертви були величезними. За офіційними даними в боях за визволення Києва загинуло 417 тисяч солдат, за іншими – майже 500 тисяч. Учасник форсування Дніпра російський письменник Віктор Астаф’єв згадував: «Двадцять п’ять тисяч входить у воду, а виходить на тому березі три тисячі, максимум п’ять…». Серед загиблих велика кількість наших земляків-чернігівців. Вічна всім загиблим пам’ять і наша пошана!

Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами билися з ворогом партизани та підпільники. За героїзм і мужність 17,5 тисяч воїнів-визволителів Києва нагороджені орденами та медалями, 668 з них удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

6 листопада 1943 року зруйнована і спустіла столиця була врятована. Перемога над ворогом отримала широкий міжнародний резонанс. Лондонське радіо сповістило: «Взяття Києва радянськими військами є перемогою, яка має величезне не тільки воєнне, але й моральне значення… Німеччина чує похоронні дзвони. На неї насувається лавина».

Вже 72 роки кожного листопада наше рідне місто відзначає свято свого визволення від фашистських загарбників. Київ живе, він вдячно пам’ятає визволителів.

Цього дня представники нашого земляцтва приймуть участь у заходах по вшануванні подвигу визволителів у парку Слави, покладуть квіти до вічного вогню , вшанують загиблих хвилиною мовчання.

Сьогодні героїчну естафету ветеранів Другої світової війни продовжують миротворці та учасники антитерористичної операції.

Щиро бажаємо Вам, дорогі ветерани, здоров’я, душевних і тілесних сил, добра, щастя, особистого та родинного благополуччя, а найголовніше – мирного неба і віри у світле майбуття нашої України!

Рада Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві

Опубліковано у Привітання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до 6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

  1. Валентина Терещенко коментує:

    Приєднуюсь до привітання. Живим – здоров’я! Загиблим – вічна пам’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.