Обпалені сторінки історії

Здавалось би, тисячолітня боротьба за незалежність нашого народу увінчалася  створенням у 1991 році суверенної держави. Але і в часи незалежної України Москва не залишає нас у спокої, продовжує упокорювати українців випробуваними упродовж віків методами. Події останніх років сколихнули увесь світ, адже анексією Криму і активним сприянням терористично-сепаратистським угрупуванням Донбасу Росія зруйнувала післявоєнну глобальну систему безпеки.

Серед багатьох прикладів «братерських» стосунків з північним сусідом є такий, що став символом національного болю, перерваної величі та сплюндрованої гідності одночасно. Це Батуринська трагедія 1708 року, коли у відповідь на спробу гетьмана Івана Мазепи здобути незалежність України від Росії, уклавши україно-шведський союз з Карлом ХІІ, силою російських окупаційних військ гетьманська резиденція Батурин за один день була перетворена на руїни. Жорстока участь спіткала його захисників і мешканців.  Таким чином у Батурині з допомогою російської зброї та репресій на деякий час було придушено волю українського народу до незалежності.

DA28F492

Геополітична роздвоєність України між Сходом і Заходом привела до формування подвійної ідентичності українців. Кількасотлітнє нав’язування міфологізованої «спільної історії» призвели до викривленого ставлення до дійсності. Цей процес форсується Москвою і саме він є основою сучасних подій на південному сході нашої держави.

Війна з Росією, незважаючи на весь трагізм ситуації, стала могутнім чинником, який спонукає громадян України згуртовуватися. Відновлення вирваних з коренем сторінок історичної пам’яті українців, сприяння формуванню масової історичної свідомості відкриваючи музеї та меморіали, перейменовуючи вулиці на честь вітчизняних героїв, безапеляційно наголошуючи на нашій українській позиції в міжнародних організаціях, має бути послідовною політикою держави.

13 листопада 2015 року, в День пам’яті Батурина, завітай до міста, яке поклало себе на вівтар боротьби за Україну, схили голову в молитві за небесні тисячі, які прийняв Господь 307 років тому.

Меморіальний захід з нагоди 307-х роковин Батуринської трагедії відбудеться на території Цитаделі Батуринської фортеці об 11.00.

Запрошуємо всіх свідомих українців, справжніх патріотів прибути до Батурина на вшанування пам’яті загиблої столиці та її захисників.

Опубліковано у Анонси, оголошення. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.