На фестивалі в Любечі

На свято Преображення Господнього, 19 серпня, у древньму Любечі відбувся IХ Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь». Свято організовано з нагоди 920-річчя Любецького з’їзду князів, 200-річчя Спасо-Преображенської церкви та 26-ї річниці незалежності України. 

На свято завітали перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова Ріпкинської районної державної адміністрації Борис Мелашенко, Любецький селищний голова Таїсія Голобурда.

Починаючи з перших фестивалей, Ріпкинське відділення столичного Чернігівського земляцтва завжди брало участь в цих заходах. Так і цього разу, від відділення в урочистостях взяли участь заступник керівника відділення Алла Гуртова, Сергій Граб, Володимир Пінчук, Надія Мурашко, Михайло Доля і Олександр Булаш. Транспорт для поїздки був люб’язно наданий нашою землячкою Аллою Гуртовою.

До початку урочистої частини земляки завітали до Любецького центру одиноких громадян. Там Алла Гуртова вручила директору центру 1500 гривень на придбання необхідного інвентаря. І до дніпровських берегів попрямували земляки, скупалися та відпочили після далекої дороги з Києва. Потім земляки поспілкувалися з керівництвом району, поділилися планами на майбутнє.

Урочистості розпочались на площі біля Спасо-Преображенського храму. Під спів камерного хору гостей фестивалю зустрічали та вітали з Яблуневим Спасом Добриня Микитич та його сестра Малуша.

Далі гості відвідали Спасо-Преображенський храм, де їх вітав настоятель протоієрей о.Іоанн (Фурданіч).

Основне дійство відбувалося на стадіоні Любеча. Тут розгорнулися курені громад Ріпкинського району, містечко майстрів та головна сцена.

Під час традиційного параду учасників фестивалю, який очолив Державний Прапор України, хвилюючим моментом стало вітання любечан-учасників АТО.

Учасникам заходу була представлена картина «За мир і щастя в Україні», яка занесена до книги рекордів України.

Земляки відвідали поліський походний табір часів Київської Русі та виставкову експозицію «Любеч стародавній» і вкотре пройшлись по визначних місць Любеча. Всіх присутніх на стадіоні зі сцени вітали професійні і аматорські творчі колективи Чернігівщини, гості фестивалю. Своїми показовими виступами глядачів захоплювали учасники клубів історичної реконструкції та бойових єдиноборств. Під час проведення фестивалю (на території стадіону) відбулася Всеукраїнська культурно-мистецька патріотична акція «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну». Під час проведення акції земляки долучилися до збору коштів для реабілітації українських бійців у рамках акції «Мистецтво лікує».

Усі бажаючі мали змогу взяти участь у творчих майстер-класах, відвідати ярмарок майстрів. Для найменших учасників фестивалю працювали дитячі розважальні майданчики.

Потім від древнього Любеча дорога земляків лежала до славанозвісних на всю Україну «українських Мальдивів» – Блакитних озер поблизу села Олешні. Також земляки не могли обминути та відвідати історико-меморіальний музей Софії Русової, який відкрито в 2013 році у селі Олешня Ріпкинського району. Садиба Софії Русової є історичним обє’ктом та має особливу енергетику.

На березі чудових Блакитних озер земляки відпочили, поплавали в чистих водах озера. «Блакитними озерами» називають затоплені піщані кар’єри (в Олешні добувають високоякісний кварцевий пісок) і озера в народі називають «очі Чернігівщини». Дуже красивий вигляд відкривається на озера з висоти пташиного польоту. Комплекс складається з трьох озер. Площа найбільшого озера становить 25 гектарів, глибина близько 20 метрів. Вода має яскраво блакитний колір. Вважається, що кришталево чиста вода озер, розташованих серед соснового лісу, має якісь цілющі властивості. «Лазурне» озеро розташоване далі в лісі. Вода у ньому має лазурний колір оскільки дно озера покривають поклади особливого кварцового піску.

По дорозі назад до Києва земляки відвідали селище Замглай, колись відомий індустріальний центр Ріпкинщини  серед торфових боліт.

Алла ГУРТОВА

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.