Більше уваги іменитій бібліотечній системі

Перебуваючи в Сосницькому районі, 26 квітня завітав до Сосницької районної бібліотеки (ЦРБ) щоб передати цьому культурно-освітньому закладу першу партію книжок і періодичних видань з власної книгозбірні. 

Поточного року ще чисельніших партій має бути декілька. До такої згоди ми дійшли при зустрічі з Лілією Володимирівною Мучтою – директором Сосницької районної централізованої бібліотечної системи (ЦБС) імені Олександра Павловича Карпинського. Крім поповнення фонду, також обговорили інші проблемні питання, що потребують вирішення з допомогою меценатів Сосниччини та Чернігівщини.

Як повідомлялося на офіційному сайті Чернігівського земляцтва 30 вересня минулого року в публікації «Прийняли правильне рішення», тема присвоєння бібліотечній системі імені Олександра Карпинського, що був ініціатором відкриття Сосницької земської бібліотеки в 1872 році, тривалий час зберігалася відкритою. Однак практичне втілення цієї важливої теми, успіх якого залежав не тільки від нашого з керівництвом району бажання, а ще й від колективу бібліотечної системи, відбулося саме після того як його очолила Лілія Володимирівна.

Сьогодні бібліотечне обслуговування населення району здійснюють 26 бібліотек: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 23  сільські бібліотеки-філії.

Для обслуговування віддалених і малонаселених сіл діє 11 пунктів видачі літератури.

В бібліотеках системи діє 6 клубів за інтересами та на базі ЦРБ літературно-мистецьке об’єднання «Убідь».

Фонд бібліотек системи становить 247306 примірників. За 2016 рік до Сосницької ЦБС надійшло 1406 примірників видань книжкової продукції, з них: книг – 1002; періодичних видань –  404.

Сосницька ЦРБ тісно співпрацює з громадськими організаціями, установами, навчальними закладами, депутатами різних рівнів. Спільно з територіальним центром управління праці та соціального захисту населення бібліотечні працівники проводять дні інвалідів і людей похилого віку. З районною організацією ветеранів України проводяться зустрічі з ветеранами війни. У тісній співпраці працюють з районною державною адміністрацією та ветеранськими організаціями чорнобильців, афганців і АТОвців. Сільські бібліотеки-філії співпрацюють з школами, клубними закладами та сільськими радами.

Сосницька ЦБС бере активну участь у заходах по відзначенню Дня Сосниці та вшануванню пам’яті генія світового кіно, славетного земляка Олександра Петровича Довженка, де була представлена виставка-інсталяція «Під вікном калина – Сосниця моя, частка України – рідна сторона», ініціює проведення різноманітних культурно-освітніх заходів, значну увагу приділяє патріотичному вихованню дітей і молоді.

Події Революції Гідності аналізувались під час засідання «круглого столу», що пройшов у читальній залі центральної районної бібліотеки.

За останні два роки ЦБС неодноразово торкалась теми війни на Донбасі: проводила заходи з популяризації літератури; організовувала зустрічі з очевидцями подій; провела акцію по підтримці учасників АТО, під час якої молодь виготовила 100 листівок нашим захисникам.

До Дня українського добровольця в ЦРБ було проведено урок мужності «Герої живуть поруч» для старшокласників Сосницької гімназії імені Олександра. Довженка. До участі в заході запросили представників виконавчої влади району, військового комісаріату, учасників антитерористичної операції на сході України.

Про історію створення українських добровольчих батальйонів, їх вишкіл та участь у антитерористичній операції повідомив старшокласників Сосницький військовий комісар Віталій Щербатенко. Поділилися своїми спогадами про участь в антитерористичній операції та згадали бойових побратимів учасники АТО Василь Куралєс, Костянтин Приходько та Роман Пастушенко.

«Ти не вмер, ти живий в наших думах навік і серцях» – під такою назвою в ЦРБ провели годину скорботи. Присутні згадали та запалили свічку пам’яті загиблого учасника АТО, сосничанина Богдана Назаренка – справжнього Героя, патріота, який своїм життям і геройською смертю засвідчив безсмертну любов до України.

Не залишили в Сосницькій ЦБС поза увагою й болючу тему Чорнобильської катастрофи, якій були присвячені такі заходи: вечір-спомин «Позбав Чорнобильського лиха народи всі і грішних нас…»; урок героїки «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя ввесь світ зберегти»; вечір-спомин «Чорнобиля гіркий полин»; вечір-реквієм «Відлуння Чорнобиля»: годину пам’яті «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі».

Разом з представником Сосницького відділення земляцтва Валентиною Мовчан ми оглянули стенд «Чорнобиль: стихія чи реальність», на якому є й номери земляцької газети «Отчий поріг», що присвячені чорнобильській тематиці.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.