Борзнянці радилися

Сьогодні, 10 грудня, відбулися річні підсумкові збори Борзнянського відділення, в роботі яких взяли участь голова Борзнянської районної ради Віктор Владиславович Горбащенко та його заступник Андрій Миколайович Козішкурт.

Гостями на зборах були голова Щорського відділення Лариса Володимирівна Моцар і заступник голови Менського відділення Валентина Михайлівна Терещенко.

B6DD832B

Очікуючи на початок зборів, земляки дискутували з різних нагальних питань життя держави та Чернігівщини.

AC9D6869

Порядок денний був традиційним: 1. Про підсумки роботи в 2015 році та виконання Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2015 рік в частині, що стосується Борзнянського району та відділення. 2.Про план роботи та пропозиції відділення до спільної Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2016 рік в частині, що стосується Борзнянського району та відділення. 3.Вибори делегатів на конференцію земляцтва. 4.Різне.

Змістовна доповідь голови відділення Володимира Олексійовича Леміша завершилася показом слайдів, які наглядно підтвердили все ним сказане. Затим у цілому погодили план роботи на наступний рік та обрали делегатів на конференцію.

973B6FD5

Перед столичними земляками – борзнянцями з теплою промовою виступив голова райради Віктор Горбащенко. Віктор Владиславович також відповів на чисельні запитання присутніх і закликав щоб члени земляцтва не стояли осторонь проблем, пов’язаних з реалізацію стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області, децентралізацією влади в Україні та проведенням адміністративної реформи.

94F7715C

Мені, куратору Борзнянського відділення, було приємно констатувати добрі результати роботи борзнянців взагалі та Володимира Олексійовича, зокрема, а також згадати про цьогорічне відзначення 170-річчя від дня народження нашого земляка з Борзнянщини Якова Миколайовича Барзиловського – українського вченого-хіміка (висвітлене в публікаціях на сайті земляцтва: «Пам’яті нашого земляка – відомого вченого-хіміка» від 24 вересня, «Наслідуємо добрі справи земляцтва» від 16 жовтня, «Екскурсія пам’яті Якова Барзиловського» від 28 жовтня) та отримати згоду на проведення спільних заходів відділень щодо подальшого вшанування його пам’яті.

C96D7493

Не можна було не розділити думку борзнянців стосовно великої користі від об’єднання зусиль відділень у роботі, а також не повідомити про зв’язок нашого земляцтва  із закордоними земляцькими об’єднаннями. Адже, наприклад, голова Регіональної громадської організації (РГО) «Чернігівське земляцтво» в місті Москва Федір Григорович Яроцький народився в селі Галайбине, а перший заступник голови РГО «Об’єднання українців «Провісник» в місті Москва» Людмила Михайлівна Мельник народилася в місті Борзна.

Важливим є те, що і голова РГО «Провісник», доктор медичних наук Тарас Миколайович Дудко – племінник Олександра Петровича Довженка, і його перший заступник Людмила Мельник мають активну громадянську позицію та твердість переконань у відстоюванні українських національних інтересів. Вони були учасниками Маршу Миру в Москві 21 вересня 2014 року, свята «Вишиванки» 24 травня 2015 року та інших публічних заходів, а також направили чисельні звернення до глав держав і урядів, в тому числі й РФ, з приводу окупації Криму та війни на Донбасі.

8AA4C2FA

Присутність на зборах заслуженого працівника освіти України, директора Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професора, доктора політичних наук Миколи Івановича Обушного та мистецтво – і літературознавця, українського поета Миколи Андрійовича Нестеренка, з якими у нас серед борзнянців багато спільних знайомих, спонукала мене на спогади про справжні дружні стосунки з керівниками підприємств і господарств Борзнянського району другої половини 80-х років минулого століття, завдячуючи співпраці з якими нам свого часу вдалося за короткий термін витягнути з прірви Великоустівський колгосп і збудувати чисельні об’єкти виробничого та соціально-культурного призначення в придеснянських селах Велике Устя та Долинське Сосницького району. Деякими з цих об’єктів сільчани ще й зараз користуються.

У обговоренні питань порядку денного взяли участь усі присутні. Зокрема, Микола Обушний поділився своєю науково і практично обґрунтованою думкою щодо децентралізації влади та проведення адміністративної реформи в Україні.

EF4CDE9E

Ряд слушних пропозицій внесла Ніна Олександрівна Саєнко – українська художниця декоративного мистецтва, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

716B98E0

Насамкінець, колишній випускник Великоустівської середньої школи Микола Нестеренко повідомив мені про своє бажання взяти участь у ряді майбутніх заходів, які будуть проводитися в Сосниці та у Великому Усті.

2DFE5D2C

Щоб привітати учасників зборів, повертаючись з програми «Фольк-music», яку веде народна артистка України Оксани Пекун, до Міжнародного виставкового центру завітав аматорський колектив Носелівського сільського будинку культури «Полісяночка» Борзнянського району.

     E7E2B72E

В знак вдячності за піклування про малу батьківщину від земляків району вони вручили коровай Володимиру Лемішу.

97A25B5A

Олексій ОРЄХОВИЧ, заступнику голови Ради земляцтва

Фото автора, Світлани ШАХ та Валентини ТЕРЕЩЕНКО

Опубліковано у Збори відділень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Борзнянці радилися

  1. Микола Волощук коментує:

    Чудова публікація про добрі справи борзнянців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.