Приємна новина

До 70-річчя створення ЮНЕСКО та до 120-річчя світового кінематографа проведуть фестиваль світових кіношедеврів.

Художній фільм Олександра Довженка «Земля» включений до списку з п’яти фільмів, які представлятимуть фестиваль світових шедеврів.

«Земля» – останній фільм з так званої «української трилогії» Олександра Довженка. Прем’єра фільму відбулася в 1930 році. Картина, знята незадовго до відкриття Київській кіностудії, є загальновизнаною вершиною радянського німого кіно.

Коли фільм отримав грандіозний успіх у Європі (тоді як в Україні він був заборонений), Олександр Петрович з подивом відреагував на цю новину. Після прем’єри в Берліні про Олександра Довженка з’явилося 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти назвали його «Гомером кіно».

У СРСР стрічку реабілітували лише в 1958 році, після міжнародного референдуму в Брюсселі, де вона увійшла до числа 12-ти найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. Олександр Петрович так не дожив двох років до цієї реабілітації. Однак, незважаючи на те, що наступного року буде 60 років як перестало битися його мужнє серце, він продовжує славити рідну Україну.

Є надія, що ця приємна новина вкотре нагадає владі України взагалі та Чернігівщини, зокрема, про необхідність належного вшанування пам’яті Олександра Довженка.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Видатні земляки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Приємна новина

  1. Микола Волощук коментує:

    Це не тільки приємна новина, а й добрий знак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.