Чергова картина Віктора Ковтуна

Наш земляк з Коропського відділення земляцтва, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Коропа Віктор Ковтун написав картину «Президент України Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій під час їх зустрічі 10 березня 2016 року». 

2 липня в Константинополі Віктор Іванович з братом Сергієм Ковтуном вручили картину Константинопольському Патріарху в Патріаршому Храмі святого Георгія Побідоносця.

У храмі відбувалася Недільна літургія, яку служили священники Грецької Православної церкви на чолі з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Під час літургії Константинопольський Патріарх, знаючи про приїзд українців, неодноразово переходив з грецької на церковнослов’янську мову і прибулих осяяв хресним знаменням.

Після закінчення літургії брати-Ковтуни внесли картину в центр храму та вручили Вселенському Патріарху Варфоломію.

У своєму зверненні до Вселенського Патріарха Віктор Іванович підкреслив повагу, якою користується Константинопольський Патріарх в Україні та побажав йому довгих років служіння церкві, здоров’я і активності на його праведному шляху.

Константинопольський Патріарх з вдячністю та теплотою згадав свій візит в Україну в 2008 році, який за його словами відрізнявся «неймовірною щедрістю і гостинністю» та сказав, що ця поїздка «назавжди залишиться в нашій пам’яті і серцях» (зустрічі Вселенського Патріарха Варфоломія з Президентом України в 2005-2010 роках Віктором Ющенком присвячена картина роботи Віктора Ковтуна – прим. автора). Вселенський Патріарх відзначив, що за період своєї 25-річної місії Константинопольський Патріархат, як материнська церква, завжди підтримувала тісний духовний зв’язок з українським народом і ніколи не залишить своїх духовних дітей.

– Ми поруч з вами, особливо під час випробувань, і супроводжуємо вас нашими молитвами і благословенням, – говорив Вселенський Патріарх. – Ми посилаємо вам нашу любов і турботу, кожному українцю без винятку. Ми молимося про єднання і світі в Україні і сподіваємося, що ця жахлива війна буде зупинена, що ніколи не будуть повторені помилки минулого.

Константинопольський Патріарх також згадав історію становлення і утвердження християнства в Київській Русі та роль світлого князя Володимира в створенні церков і монастирів.

У зверненні до українського народу Вселенський Патріарх Варфоломій процитував слова Святого Апостола Павла: «Благаю вас, браття, Ім’ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те, і не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в одних думках».

Екзарх Православної церкви також підкреслив, що саме християнські цінності та закони можуть стати основою для створення умов для світу та стабільності, процвітання культури і духовності. Ці істини постають перед нами понад Святою Трійцею, щоб ми могли жити мирним і щасливим життям.

«Нехай Бог благословить вас!», – такими словами завершив Вселенський Патріарх Варфоломій свою промову.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Видатні земляки | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.