Чернігівщина на п’ятому місці по продажу землі

1 липня в Україні стартував ринок землі.

За даними пресслужби Міністерства аграрної політики та продовольства України в період з 1 по 22 липня в Україні вже продали землі площею 2763 га, укладено 1757 земельних договорів.

На ринку землі в Україні лідирує Полтавщина, де продали 515,9 га. На другому місці Харківська область – 351,4 га, на третьому – Вінницька область – 242,9 га, на четвертому – Кіровоградська область – 226,6 га, на п’ятому – Чернігівська – 184,7 га.

За цей час 4067 нотаріусів подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру. Кількості заяв досягла 4549, із них 4024 погоджено, 525 – у черзі на розгляд, за 433 отримано відмову.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Тим часом, перебуваючи минулого тижня в Понорницькій громаді Новгород-Сіверського району Чернігівщини, помічена активність орендарів щодо укладення більшої кількості договорів оренди земельних паїв. Бажання власників земельних паїв перейти від одного орендаря до іншого, поки що, стимулюються грошовими сумами від 3-х до 5-ти тисяч гривень за один земельний пай.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Інше, На Чернігівщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.