Урочисто відкрилася виставка «Я твій, Україно, навіки!»

Минулої п’ятниці, 23 липня, у  Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини урочисто відкрилася виставка «Я твій, Україно, навіки!», приурочена до 80-річчя народного художника України Василя Лопати. Виставка сформована на основі власних фондових і тимчасово наданих (на період експонування) робіт автора Національним музеєм Тараса Шевченка та Музеєм гетьманства.

Твори, що представлені на виставці, досить широкої тематики: шевченкіана, тичиніана, козацька доба, доба Київської Русі.  В них оживає славне історичне минуле нашого народу і його непересічні особистості.

На відкриття виставки завітали друзі та побратими Василя Івановича: мистецтвознавець Дмитро Степовик, який презентував книгу «Між Україною й Америкою: графіка і малярство Василя Лопати» (2020) –ґрунтовне дослідження про життєвий та творчий шлях мистця; художник-графік Василь Перевальський; еколог і біолог Микола Біляшівський; представник Національної спілки художників України Андрій Будник (голова секції плакату і графічного дизайну); секретар Національної спілки письменників України Олександр Божко; головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко; представники ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» – відповідальний секретар Людмила Орішко, почесний член Ради земляцтва, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатор і співзасновник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, поетеса, прозаїк і драматург, головний редактор журналу «Українська культура» Тетяна Череп-Пероганич, Іван Сидоренко – український кардіолог, викладач, краєзнавець, котрий навчався разом з Василем Лопатою у Новобасанській школі та випускав з майбутнім художником шкільну газету, голова Носівського відділення Чернігівського земляцтва, художник Григорій Шкребель.

Організатори виставки зачитали листа, якого Василь Іванович надіслав землякам із далекої Америки, звідкіля всі його думки лелекою линуть до рідної України.

Присутні щиро і тепло згадали свої зустрічі з художником, акцентували увагу на його професійній майстерності та цінності  творчого доробку.

Виставка працюватиме до 8 серпня у понеділок-п’ятницю з 9:00 до 17:00, у суботу та неділю з 10:00 до 18:00 у музеї-квартирі Павла Тичини за адресою: м. Київ, вул.Терещенківська,5 кв.1.

Людмила ОРІШКО

Опубліковано у Видатні земляки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.