Cвятий обов’язок кожного

Окупація Криму, військова агресія на Донбасі не обходять київських сосничан, що входять до столичного Чернігівського земляцтва, а тому вони не чекають якихось особливих вказівок чи рішень земляцької Ради щодо своїх дій, бо всі люблять Україну, Чернігівщину, Довженків край, чітко пам’ятають Конституцію – Основний Закон України, у якій закріплено: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава (ст. 1). Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною (ст.2). Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України (ст.65).»

1929779

Перемога у війні, що ведеться проти України, у великій мірі залежить від перемоги на пропагандистському фронті. Завдячуючи тому, що до складу земляцького відділення входить чимало сосничан, які користуються соціальними мережами Інтернету, забезпечується постійна протидія антиукраїнській пропаганді з сусідньої держави.

З великим осудом київські сосничани зустріли резонансний лютневий лист 26-ти російських громадян – вихідців з України до Віктора Януковича, а тому дуже вдячні Блистівському сільському голові та депутатам Блистівської сільської ради Менського району Чернігівщини, які підтримали нашу ініціативу та звернулись з вже відомим листом від 22 квітня 2014 року до свого московського односельця Миколи Ляха – голови Ради – голови Правління Регіональної громадської організації «Рада земляцтв України». З текстом цього листа чисельні читачі були ознайомлені в матеріалах «Земляки звернулись до Миколи Ляха» та «Голос земляків», які відповідно були розміщені на офіційному сайті земляцтва 25.04.2014 року і в газеті «Отчий поріг», число 6.

З неменшим осудом київські сосничани зустріли рішення Ради Федерації щодо підтримки звернення президента Володимира Путіна про використання Збройних Сил РФ на території України, за яке, зокрема, голосували і члени цього органу, що колись народилися та виросли на Україні.

Багато всілякої українофобної інформації збирають, а потім спрямовують у соціальні мережі не тільки громадяни Росії, що там народилися, а й ті, які народилися на українській землі. Не став виключенням і Юрій Цимбаліст, який мешкає в Московській області, рахується заступником голови правління РО «Чернігівське земляцтво» в Москві та  перебуває в списку Бахмацького відділення Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві.

Київські сосничани вважають, що не треба боятися захищати Україну так, як це свого часу робив наш геніальний земляк Олександр Довженко, 120-річчя з дня народження якого відзначатиметься 10 вересня. Він не прислужувався задля кар’єри, звань чи орденів, а служив своєму народові. Ми також не маємо бажання йти на компроміси, за якими криється зрада, та не хочемо щоб у середовищі такої відомої громадської організації, як наша, були особи, що цинічно порушують Статут земляцтва і, перш за все, пункт 2.1., який твердить, що:«Головна мета Товариства – об’єднання вихідців із Чернігівщини для консолідації зусиль у захисті їх національно-культурних, економічних, соціальних інтересів, використання інтелектуальних та інших можливостей у сприянні будівництву незалежної демократичної, соціальної Української держави, соціально-економічному розвитку Чернігівщини, пропаганді славетної історії, відновленню пам’яток історії і культури, традицій Чернігово-Сіверської землі».

В нашій країні багато громадських організацій, від громадянської позиції яких у великій мірі залежить мир і спокій, за яким стоять збережені людські життя, які не можна замінити ніякими матеріальними чи грошовими компенсаціями, а також пільгами для осиротілих сімей.

Однак, попри всі намагання активістів, в тому числі й окремих земляцьких об’єднань, очікувані результати від діяльності громадських організацій, на превеликий жаль, виявилися малоефективними. Відсутня не тільки належна співпраця громадських організацій України і їх спілок з відповідними організаціями та спілками в Російській Федерації, а й навіть між ними в нашій країні. Все це призвело до того, що патріотично налаштованим громадянам України доводиться не тільки протистояти антиукраїнській пропаганді з сусідньої держави, але й брати участь у спрямовуванні добровільних пожертвувань для потреб оборони країни, для потреб АТО. Не є виключенням у цій вимушеній справі і київські сосничани. Гроші, ліки, продукти харчування, засоби особистої гігієни, захисні шлеми, бронежилети та багато інших важливих і необхідних речей, які хоч якось допоможуть зберегти життя захисникам України – це скромний вклад членів Сосницького відділення у прискорення закінчення кривавого конфлікту з сусідньою державою.

Є серед київських сосничан і такі, хто перебуваючи на службі, вже виявив і затримав кількох ворожих диверсантів, попередивши таким чином можливі диверсії в столиці України. Окремі члени земляцького відділення прийняли на тимчасове проживання переселенців з Донбасу.

1929784

Війна постукала у вікна багатьох українських сімей. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну станом на 28 серпня  склали більше 826 загиблих. Не обійшло лихо і наших земляків з Довженкового краю. Серед військовослужбовців призваних з Сосницького району вже є тяжко поранені та загиблі, перед героїзмом яких ми схиляємо голови, а їх батькам висловлюємо глибокі співчуття та щиру подяку за правильне виховання своїх синів – справжніх захисників України.

Слава Україні! Героям слава!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Присвяти, У відділенях | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.