Добрий приклад

10 липня на території ДП «Дитячий санаторій» відбулося закриття зміни «Молодіжного спортивно-патріотичного табору «Січ» де відпочивала молодь із 21 району та міста області віком від 14 до 16 років.  

Протягом десяти днів програма відпочинку дітей була насичена та цікава. Для дітей проводились: експрес-курс в історію українського козацтва, заняття з основ військової справи та медицини, лекції та тренінги з основ здорового способу життя; зустрічі з духовним наставником, священиком для підвищення морально-духовного рівня, заняття з розвитку особистості. Згідно запланованих екскурсій діти побували у Сосницькому літературно-меморіапльному музеї Олександра Петровича Довженка, їздили у Батурин, де відвідали Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця, побували у Менському зоопарку.

Дуже цікавою для дітей, і не тільки, виявилася медицина. Всі уважно слухали та засипали запитаннями на тему цивільної медицини військового медика Сергія (позивний «Норд»): Як правильно почати надавати допомогу? Як правильно робити масаж серця? Як правильно накладати джгут, в тому числі із підручних матеріалів? Як правильно, і в яких випадках перевертати потерпілого? Що робити при переломах, при травматичних пневмотораксах? Як правильно накладати шину на перелом? І тому подібні…

Не менш цікавими були страйкбол, їзда на конях і робота з радіостанцією …

Так сталося, що саме в день завершення зміни, виконуючи спільний план керівників органів влади району та земляцького відділення, ми побували в таборі з групою столичних фахівців, які мають намір допомогти сосничанам далі розвивати такий чудовий проект, ініційований Геннадієм Смаглюком – нинішнім керівником представницького органу влади району.

Адже територія санаторія дуже чудова, але сам санаторій належить ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Районна та селищна ради вже кілька років поспіль клопочуть про передачу санаторію в комунальну власність Сосницької селищної ради. До речі, селищна та кілька сільських рад району погодилися створити Сосницьку об’єднану територіальну громаду, а 20 червня голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження про затвердження висновку щодо утворення Сосницької громади.

Планується, що до ОТГ увійдуть Сосницька селищна, Волинківська, Загребельська, Киріївська, Матвіївська, Пекарівська, Чорнотицька сільські ради Сосницького району. У громаді сподіваються, що і санаторій перейде у її власність.

Олександр ЧУПРИНА

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.