Діти – наші квіти!

Рідна Чернігівщина славна своїми талантами на весь світ! І сьогодні, в непростий час війни, наші люди і, навіть діти, незламні! Їх таланти розкриваються сповна для збереження нашої української ідентичності та історії.

Дарина Руденок – 14-річна учениця Савинської самодіяльної школи мистецтв, яка навчається у Козелецькому ліцеї №2 здобула Гран-прі Всеукраїнського мистецького конкурсу солістів і читців поезії Тараса Шевченка «Діти мої квіти – 2024», який відбувся у Львові. Організатором конкурсу виступило ГО «Львівське об’єднання викладачів творчості», яке очолює заслужений артист України – Володимира Кудовби.

Конкурс за своїм змістом поєднував два жанри солістів і читців, при чому в п’яти вікових категоріях. Водночас найвища його нагорода – Гран-прі – одна.

Дарина зі своїм педагогом Василем Панченком подали заявку в останні дні реєстрації і вона стала вже сімдесят дев’ятою учасницею, до того ж за порядком виступу отримала 13-й номер.

Однак, це не завадило їй перемогти не тільки у своїй категорії, здобувши диплом лауреата І премії, але й стати найкращою серед усіх конкурсантів, виборовши найвищу нагороду – Гран-прі конкурсу!

Як зазначив її вчитель, керівник школи мистецтв, заслужений діяч естрадного мистецтва України Василь Панченко, секрет успіху Дарини полягає в її наполегливій праці та відповідальному ставленні до декламації (мистецтва виразного читання), яким вона почала займатись ще з зовсім юних літ.

До того ж, Дарина обрала специфічний для конкурсу твір – вірш «Хіба самому написать…», який є документом минувшини, прямою мовою пророка, його одкровенням щодо непочутого Посланія, і даного нам «Кобзаря», його стражданням у засланні за це написане ним у намаганні допомогти своїй нації вибратись з неправди.

Василь Володимирович відзначив, що Дарина не просто виразно розповіла, а фактично зіграла Тараса Шевченка на сцені, донісши до публіки його дороговкази, залишившись при цьому в образі національного пророка до останнього слова.

Звичайно такий виступ не міг залишити байдужими почесне журі на конкурсі імені Тараса Шевченка і Дарина отримала найбільше з усіх – 393 бали з 400 можливих. При чому при визначенні володаря Гран-прі кваліфіковане журі врахувало не тільки виразність виступу, але й імпровізовану передмову Дарини, та інформативне (місіонерське) значення обраного нею твору.

Своєю перемогою Дарина Руденок підняла всім нам настрій, й водночас авторитет села, школи мистецтв, і Чернігівщини загалом, бо останніми словами, які пролунали 17 березня 2024 року у Львівському палаці мистецтв, з вуст заслуженого артиста України Володимира Кудовби, стали слова: «Це Гран-прі поїде у Чернігів!»

Тож без перебільшення маємо видатну історичну подію, яку золотими літерами вписала в літопис нашого краю савинчанка Дарина Руденок.

Сама ж переможниця скромно відгукується про свої здобутки, і щиро дякує всім за підтримку, насамперед своїй першій вчительці, односельчанам, викладачам та засновкам школи мистецтв, а також родинам Хоменків, Чижів, які власним транспортом поїхали з нею в таку далечінь, супроводжували її ввесь час, і підтримували під час виступу.

За словами Дарини, цю перемогу вона присвячує всім землякам славного Чернігівського краю, його захисникам.

У рідному селі переможницю привітала староста села Лідія Волосок, нагородивши Дарину від імені старостату золотою медаллю «Тарас Шевченко» – за вагомий внесок в популяризацію поезії національного пророка Тараса Шевченка та підняття авторитету школи мистецтв. До цих привітань долучились і всі працівники старостату та школи мистецтв, а також наші місцеві меценати Абібулаєв Рустем і Мусієнко Ігор.

Та мабуть більше за всіх раділи наймолодші вихованці школи мистецтв, які радо зустріли переможницю, та провели спеціальну «церемонію посвяти» з соком, тортом та пам’ятним світлинами. Для них це надпотужний стимул для розвитку.

Нехай же ця блискуча перемога Дарини Руденок наповнить серця кожного українця світлом добра і гордості за наших дітей та допоможе нам всім наблизити нашу головну Перемогу!

Людмила ОРІШКО

Опубліковано у Присвяти | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.