До 700-го дня повномасштабної російсько-української війни

Сьогодні, 29 січня, Президент України Володимир Зеленський дав інтервʼю німецькому телеканалу ARD, яке має чітко помітні головні тези.

Буде «серйозна загроза» для Європи, якщо США припинять підтримку України

Володимир Зеленський не вірить, що США припинять військову та фінансову підтримку України, однак, якщо це і станеться – це «буде серйозна загроза» для Європи.

«Я вірю, що цього не станеться. Що Європа не залишиться одна. І тут питання – комплексне. Перше – Європа не справиться одна, якщо вона буде отримувати допомогу на тому рівні, яку отримувала Україну – ні зброєю, ні фінансово. Чому? Якби вся Європа об’єдналася, вона змогла би дати достатню підтримку Україні, але США мають вплив. Сигнали не дуже позитивні, вони мають вплив на деяких лідерів Європи», – зазначив він.

Однак, якщо все-таки відбудеться затягування процесів щодо підтримки України, на думку Володимира Зеленського, – це буде мати вплив на об’єднану Європу.

«І тут є послідовні проблеми. Перша – це дефіцит зброї, фінансів в Україні. Друга – втратиться союз між США і Європою. Третя – Європа сама зрозуміє, що це сигнал, що якщо Україна не витримає і Путін піде вперед, це сигнал від США щодо того, що Європа залишиться наодинці серед країн НАТО, хто протистоятиме Росії. Це буде серйозна загроза. Путін цим скористається 100%. Це буде сигнал, що і НАТО не буде таким міцним. Якщо відколюються США, ще хтось матиме іншу думку щодо НАТО. Чому? Бо мають економічні зв’язки із РФ. Я думаю, що також тоді посипеться санкційна політика», – вважає Президент України.

Про закінчення війни і Третю світову

Володимир Зеленський вірить, що Росію можна зупинити у війні проти України та не допустити Третьої світової війни.

Він відповів на запитання, чи щось дає йому надію, що війна закінчиться цього року.

«Треба вірити в себе, вірити в народ, в Україну, вірити в партнерів і вірити в мир. Тому що будь-яка війна закінчується», – заявив Президент України.

На його думку, «ми знаходимось у дуже складному моменті».

«І геополітично, і фінансово можна зупинити Росію. Все ж таки можна її зупинити з цією війною. Не допустити зруйнування України, знищення нашої нації. Не допустити глобальної міграції. Не допустити Третьої світової війни», – наголосив Володимир Зеленський.

Україна має майже мільйонну армію

Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна має мільйонну армію – йдеться про 880 тисяч солдат.

«У нас 880 тисяч. У нас мільйонна армія. А при цьому у нас 30 мільйонів людей зараз, зараз конкретно 30 мільйонів людей працюють, а навіть може більше трішки. Сказати точно цифру не можу», – зазначив президент.

Президент України також додав, що на сьогодні точно невідомо, скільки виїхало людей від самого початку повномасштабної війни. За його словами, ця цифра коливається в діапазоні 6,5 – 7,5 мільйона українців.

«Тому ми говоримо про всіх людей хто в Україні. І вони всі захищають Європу і світ. Абсолютно. На своїх робочих місцях», – резюмував Володимир Зеленський.

Мобілізація має відбуватися лише по справедливості

Володимир Зеленський зауважив, що в моменті мобілізації військовослужбовців Збройних Сил України важливий і момент демобілізації. Адже є військові, які вже 700 днів перебувають на війні.

«Багато хто відвоював багато днів. Є люди, які 700 днів на полі бою. Я їм вдячний за захист нашої держави, як і кожен українець. Вдячності замало від суспільства, я вважаю. Треба справедливі ротації. Треба давати широкі відпустки. Грошима все прикрити не можна, хоча заробітні плати високі, але тим не менш, треба справедливість у цьому напрямку», – прокоментував Президент України.

Володимир Зеленський також наголосив, що очікує від військових закон про справедливу мобілізацію.

«Я б хотів, щоб це був комплексний справедливий законопроєкт. Їхнє завдання сьогодні це зробити. Ніхто не говорить, що це популярне рішення. Але мені здається, що військові з Міністерством оборони підготували справедливу відповідь на це питання», – резюмував Володимир Зеленський.

Президент проти «полювання» ТЦК та СП на військовозобов’язаних

Володимир Зеленський назвав неправильними випадки застосування сили до чоловіків призовного віку з боку працівників ТЦК та СП.

Журналістка зауважила, що в Інтернеті з’явилося багато роликів із затриманням чоловіків військовими на вулиці. Вона запитала, чого варта особиста свобода в країні у стані війни.

«Так, такі випадки є. Це дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили вулицями і шукали хлопців, які не приходили до ТЦК. Але тут я хотів би, щоб ми були справедливими й чесними. Це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити», – наголосив він.

Президент додав, що вже попросив військових і депутатів у новому законопроєкті про мобілізацію зробити так, «щоб не було шансів ходити вулицями».

«Сьогодні є можливості застосування діджитал-формату, ми живемо у час цифровізації. Ба більше, ми налагодили цей процес і під час пандемії, і під час війни. Тож немає проблем вирішити це питання сучасно», – наголосив Володимир Зеленський.

Чоловіки призовного віку повинні бути в Україні

Глава держави Володимир Зеленський вважає, що ті військовозобов’язані, які у перші дні війни виїхали за кордон, повинні повернутися та, якщо не воювати, то сплачувати податки.

«Різні люди виїжджали з різних причин. В перші дні війни були відкриті всі кордони. Була війна, люди рятували своїх дітей, всі це абсолютно розуміють. Люди виїжджали в різні країни світу, хтось залишався тут, це був вибір кожної людини. Ми б хотіли, щоб люди, які виїхали поза законом України, які мобілізаційного віку, були в Україні. Питання не в тому, що вони всі мають бути на фронті – у нас велика армія», – сказав він.

Президент вважає, що це «питання в справедливості». Ті, хто виїхав, повинні сплачувати податки в Україні, аби підтримувати Збройні Сили.

Є люди, які поїхали і не повернулись на свою роботу. Це їх право. Але якщо вони громадяни України, вони повинні сплачувати податки, бажано в Україні. Тому що ці гроші ми потім віддаємо нашим солдатам, які нас захищають. Авжеж, було б бажано, якщо б таку підтримку отримували в Україні. Це було б правильне рішення», – вважає Президент України.

Володимир Зеленський пояснив, що «не кричить» канцлеру Олафу Шольцу, аби той повернув українських чоловіків мобілізаційного віку.

«Ми живемо в демократичному світі. Якщо є людина, яка поза законом знаходиться в іншій державі, то не треба говорити: «Поверни їх» або «Нумо швидко приїжджай». Треба, щоб працював закон, і вже відповідно до цього закону компетентні органи мають виконувати свою роботу», – додав Президент України.

Соцдопомога для біженців у Європі має надходити до бюджету України

Президент України виступає за те, щоб фінансова допомога від інших держав для українських біженців надходила до бюджету держави, після чого Україна сама б розподіляла ці гроші між людьми.

Журналістка у розмові із Володимиром Зеленським звернула увагу, що тільки до Німеччини з України виїхали близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. Вона запитала, чи не слід німецькому уряду подумати про скорочення соцдопомоги таким чоловікам, аби заощадженими грошима підтримувати Україну.

«Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент, наприклад, якась людина виїхала і перебуває за кордоном, і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші до бюджету України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші в залежності, де перебуває ця людина», – висловив свою позицію Володимир Зеленський.

Він зазначив, що на сьогодні частина українських грошей залишилась у Європі, адже їх вивозили туди люди, які тікали від війни. Потім Європа почала підтримувати Україну на своїй території, і всі гроші, які йшли на підтримку українців, залишались за кордоном в економіці тієї чи іншої держави.

«Гроші наші виїхали, а європейські гроші лишались там, де залишились громадяни України. Поза територією України. Немає в мене ніяких питань. Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей», − пояснив Президент України.

Він також сказав, що рішення щодо підтримки українців – це особисте рішення німців і їхньої держави.

Олаф Шольц зрозумів, що Путін – це загроза

На думку Президента України, останнім часом німецький канцлер усвідомив загрозу, яку лідер Росії Путін несе не лише Україні, а й усій Європі.

«Мені здається, що деякі речі канцлер зрозумів більше. Мені здається, що він більше зрозумів, що Путін – це не прізвище, а загроза, і не тільки Україні. Він [Шольц] думав не тільки про Україну, а й про свій народ. Я думаю, що він відчуває, що якщо ми не витримаємо, то Росія буде ближче до Німеччини. Де вона буде – на кордонах Німеччини, Польщі, Балтики – я не можу вам сказати. Хто перший на цьому шляху, не дай Боже, я теж не можу вам сказати. Але те, що канцлер розуміє, що є такий ризик, а це точно Третя світова війна, то це факт. А Олаф Шольц сьогодні не тільки канцлер Німеччини, він один з лідерів Європи. А тому його кроки – це кроки лідера», – розповів Зеленський, коментуючи свої взаємини з канцлером ФРН і свій останній візит до Німеччини.

Війна на виснаження розпочалася ще 2014 року

«Чим відрізняється війна на виснаження, яка триває 700 днів, від війни на виснаження, яка була 1400 днів? Виснажуються різні верстви населення, фінанси, партнери, військові. А діти? Будь-яка війна – це трагедія. Будь-яка війна – це виснаження. Я – Президент України. Я чітко розумію, як живе наша країна – від військових до цивільного сектору. Я вважаю, що війна на виснаження почалася ще у 2014 році, коли почалася окупація територій нашої держави», – резюмував Володимир Зеленський.

Інтервʼю Президента України Володимира Зеленського німецькому телеканалу ARD 29.01.2024 можна дивитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=S9yWVtAVQOI

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.