Єдина в області відеокнига про район

Готуючись до ювілею Чернігівського району в 2008 році, вирішив зібрати всі відеосюжети про події в сільських громадах і передати їх до місцевих шкіл. Наявні фотоматеріали теж хотілось якось об’єднати по темах і приєднати до відеоматеріалів.

6351203F

Першим відеоматеріалом став слайд-фільм про літературно-мистецьке свято «Седнівська осінь – 2008». Світлини зі свята нашого відомого фотохудожника Віктора Кошмала та журналістки районної газети «Наш край» Наталії Бушай будуть нагадувати нам про сучасну сторінку історії району.

636B2F96

Під час обробки зібраних матеріалів виникла ідея створення відеосерії «Відомі земляки». Фотокартки, текстова інформація, відеосюжети вже в чотирьох частинах відкривають глядачу історії людських доль, а окремі сторінки про Данила Самойловича, Пилипа Морачевського, Аркадія Казку, Олексія Дмитренка, Василя Дорошка, Івана Рослого та Миколу Ларченка дають можливість розкрити секрет їх життєвих сходинок до успіху.

4F4FF83B

Наш край славиться пам’ятками та цікавими сторінками історії. Але наше завдання створити оригінальні матеріали для майбутніх шанувальників наших старожитностей– гостей і туристів. Саме цим і переймався, коли просив журналістів обласного телебачення знімати фільми про села та церкви району. Дякуючи Тетяні Ільчук, Тетяні Миргородській, Ірині Воробей та членам їх знімальних груп, за цей період побачили світ їх фільми про Седнів, Ведильці, Пакуль, Ладинку, Халявин, Шибиринівку та інші. Сюжети на міському та обласному телебаченнях інших журналістів можна побачити в різних розділах відеокниги. Також маємо документальні фільми журналістів українських телевізійних каналів про земських лікарів і вчителів, Седнів, монітор «Смоленськ».

1A652CEE

011DD8DB

Велику допомогу при створенні відеоматеріалів надає Олександр Силов. Його вміння працювати з сучасними технологіями сприяло тому, що маємо вже 9 лазерних дисків, де і розміщені всі згадані та інші матеріли. Ідея створення відеосюжету про зйомки художніх фільмів у селах району поклала початок нашої співпраці. Згодом півроку знадобилося на роботу над відеоматерілами про створення Чернігівського району.

Сьогодні готуємо до презентації матеріли 9-ї частини нашої відеокниги. Як завжди новий диск одержать школи району, а також представники краєзнавчого відділу обласної наукової бібліотеки ім. Володимира Галактіоновича Короленка.

Андрій КУРДАНОВ, голова Чернігівської районної організації краєзнавців

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.