Епохальна катастрофа планетарного масштабу

Сьогодні минає 31 рік з дня катастрофи планетарного масштабу на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), яка пришвидшила розпад Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР). Адже катастрофа на ЧАЕС боляче вдарила не тільки по економіці всього СРСР, а й по його державності.  

Амбітне гасло головного ідеолога КПРС Михайла Суслова «Економіка повинна бути економною» на ЧАЕС спрацювало негативно, де завантаживши 180 тонн ядерного палива, розігнавши реактор, вирішили вийняти стрижні з ядерним паливом і за рахунок інерції обертання генератора заощадити ядерне паливо.

Але ядерна фізика, наука, де в результаті непродуманих дій авантюрного економічного проекту різко зросла реактивна потужність реактора, заглушити який вже не було можливості через деформацію каналів проходження стрижнів поглинання ланцюгової реакції. Температура всередині реактора стрімко росла,  в результаті чого й стався вибух, який потряс весь світ.

Хотілось би, щоб в Україні не тільки в атомній енергетиці, а й в інших галузях більш не було авантюрних експериментів, які можуть призвести до гуманітарної катастрофи з розпадом України.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Навколишнє середовище | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.