Князь української поезії

27 січня в Пісках Бобровицького району святкували 125-річчя від дня народження видатного українського поета Павла Григоровича Тичини, який прославив рідне село на весь світ.

7B7BDD0C

В урочистостях взяли участь жителі села та району, а також гості з Києва, Чернігова, Коропа, яких зустрічали на пісківській землі з короваєм і піснею. Розпочалося святкування з покладання квітів до пам’ятника поета.

6F69542B

AC88D076

EDE67437    4087C88C

Далі всіх шанувальників творчості генія українського слова чекало чудове мистецьке свято в стінах сільського будинку культури.

Першим до слова запросили виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Володимира Ляховенка.

16270FFC

Із спогадами про Павла Тичину виступив його учень. уродженець Пісок, поет і письменник, активіст Бобровицького відділення столичного Чернігівського земляцтва Дмитро Головко, який є постійним учасником всіх заходів, присвячених Павлу Григоровичу.

6E049546

Уривок із поеми «Каїн і поет» прочитав Іван Марченко – наш земляк, поет, уродженець села Щаснівка.

3F88CCC5

Чернігівську обласну організацію Національної спілки письменників України представляли Олена Конечна, Тетяна Дзюба, Валентина Михайленко. Разом з ними на свято завітав поет-шестидесятник із Чернігова Михайло Кушніренко.

BF0BE89E

Письменниця, журналіст, очільник  Чернігівської обласної організації НСПУ Олена Конечна нагадала про те, що Павла Тичину поети-сучасники  називали «князем української поезії».

– Він не був борцем в тому сенсі, яке ми вкладаємо в це слово, але був Прометеєм духу, поезії, – продовжила думку  Олена Михайлівна.

З великим захопленням говорила про нашого земляка письменниця, поет, літературознавець, журналіст, перекладач Тетяна Дзюба:

– Попри те, що поет був вимушений оспівувати радянську владу, він оставався шляхетною людиною. Коли б повністю розкрився його потенціал, то його можна було б поставити в  одному ряду з Тарасом Шевченком.

Письменниця, історик-краєзнавець із Коропа Валентина Михайленко давно мріяла побувати на малій батьківщині Павла Тичини. І ось її мрія збулася! Для неї Павло Тичина – в першу чергу неперевершений лірик. І це вона зрозуміла, коли стала читати його вірші не за шкільною програмою, а вже пізніше.

– В нього була надто чутлива душа і цю душу він  виливав у своїх поезіях, – ділилася своїм баченням творчості Павла Тичини  Валентина Микитівна.

Цікаво було слухати роздуми чернігівського поета Михайла Кушніренка. Він ще раз наголосив на тому, що в свій час широкому загалу читачів  більш відома була офіційна поезія Павла Тичини. Дуже імпонувала йому простота і доступність вже відомого поета. Навіть, ставши міністром, не запанів. Відвідував школи, допомагав матеріально. Михайло Ілліч розповів про свою зустріч в студентські роки з тоді вже поетом-класиком Павлом Тичиною в далекому 1966 році. Насамкінець, він прочитав власний вірш про Павла Григоровича.

Учасників урочистостей з нагоди святкування 125-ї річниці від дня народження Павла Тичини чекала різноманітна та змістовна концертна програма. Для них співали талановиті аматори сцени із Бобровиці.

Група народного аматорського хору районного будинку культури (художній керівник Катерина Калініченко) розпочала мистецьке дійство з щедрівок. Адже ще так недавно ми перебували у полоні новорічних свят. Серед творів, які прозвучали у виконанні бобровичан, були і пісні, написані на слова тичинівських віршів. Участь у концерті брали також молоді обдаровані виконавці. Це художній керівник народного аматорського хору працівників освіти «Оберіг» Максим Остапко, студентка 4-го курсу Ніжинського училища культури та мистецтв імені Марії Заньковецької Альона Кузьменко, учениця  Бобровицької гімназії Аліна Ярошевська.

BCC44D24

A65B6FC9

EB9A5210

AC3EDB5A

Зворушливо і майстерно поезію Павла Тичини читали  переможці  щорічного районного конкурсу імені Павла Тичини «Добридень тобі, Україно моя!»  в  номінації «А я у гай ходила» учні Денис Шендрик (село Піски) та Вікторія Косач (село Нова Басань).

97814B55

ED97C78E

Ведучою літературно-музичного дійства була начальник відділу культури та туризму районної державної адміністрації Марія Герасименко.

AE177F82

Запрошення долучитися до святкування прийняв і лірник-кобзар, народний  артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Григорович Нечепа.

6791EA94

Виступ талановитого артиста і справжнього патріота України став  приємним сюрпризом для глядацької аудиторії та подією в культурному житті села. Наостанок мистецького  дійства Василь Нечепа разом з учасниками художньої самодіяльності районного будинку культури виконали Гімн України.

Ось на такій патріотичній ноті завершилося святкування 125-ої річниці від дня народження полум’яного співця українського народу, поета-громадянина,  пристрасного патріота України Павла Тичини.

Людмила ХВОЯ

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.