Конституції України – 25!

Дорогі земляки!

25 років тому багатовікова історія українського державотворення втілилася в Основний Закон України – Конституцію.

Після проголошення Незалежності в 1991 році до її ухвалення був непростий шлях. Майже добу тривав розгляд у Верховній Раді, а перед тим – не один рік підготовки, щоб врешті досягти консенсусу й отримати 315 голосів «ЗА».

Варто згадати – до Верховної Ради України другого скликання, що приймала Конституцію, входили народні депути від Чернігівщини: Боровик Олександр Григорович; Долженко Геннадій Петрович; Дронь Анатолій Андрійович; Євтухов Василь Іванович; Масол Віталій Андрійович; Плющ Іван Степанович; Радченко Галина Федорівна; Симоненко Іван Петрович; Степанов Олександр Петрович; Чумак Микола Васильович; Чумаченко Микола Іванович; Шейко Петро Володимирович.

Багато чого в Основному Законі не враховано. Проте там є те, чого українці впродовж століть були позбавлені – на законодавчому рівні закріплене прагнення жити у власній суверенній і незалежній державі.

Без перебільшення, Конституція України одна з найкращих у Європі. Вона є невід’ємною частиною незалежності нашої держави та заслуговує беззаперечної поваги, оскільки права та свободи, а також обов’язки кожного громадянина закріплені саме в ній.

Наразі сила Конституції полягає в рішучості кожного громадянина України захищати її. А наші конституційні права захищені тільки в тому випадку, якщо кожен з нас вважає своїм обов’язком зробити свій внесок у цей захист.

Тому сьогодні бажаю усім неухильно триматися тих демократичних засад, що викладені у Конституції України, і разом працювати заради процвітання, єдності та миру.

Здоров’я вам, щастя, добробуту та віри у світле майбутнє України та Чернігівщини! Зі святом! З Днем Конституції!

З глибокою повагою

Віктор ТКАЧЕНКО, голова Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Привітання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.