Краєзнавці громадам району

Протягом року краєзнавці Чернігівського району зробили чимало добрих справ для сільських громад.

Село Ведильці вперше згадується в 1619 році. Колись приналежало Києво-Печерській лаврі в складі Пакульської промислової вотчини. У лютому та травні 1943 року за підтримку партизанів було вщент спаленим, знищено до 800 мешканців. В післявоєнний час стрімко відновлюється.

Славним і трагічним сторінкам історії села присвятили створення на обласному телебаченні документального фільму про село. Спільно з краєзнавцями журналісти в своїй роботі згадали відомих земляків, показали сучасне життя громади. А ще в цьому році депутати сільської ради на своїй сесії затвердили проект герба територіальної громади, ознайомились з ходом збирання матеріалів до збірника з історії села.

З 9 травня в Меморіалі Слави с. Ведильці встановлено уточнені та розширені списки односельців, які загинули на фронтах Другої світової війни. Також тут є списки ветеранів війни, які після війни працювали в рідному селі над його відбудовою. Особливістю списків є те, що тут можна одержати повну інформацію про те де і як воював земляк, де похований і за що одержав бойові нагороди.

2062525

2062541

В Андріївській громаді місцевий краєзнавець Віктор Ярема, працюючи в обласному архіві, зібрав інформацію про родину Ригельманів, знайшов кресленики Михайлівської церкви. З часу руйнації церкви на початку 30-х рр. ХХ ст. про неї в селі нічого вже не пам’ятали, навіть було відсутнє будь-яке фото. Але ж саме відомий військовий інженер генерал-майор Олександр Іванович Ригельман збудував цю церкву в 1786 році, є автором історичної праці про козаків. Краєзнавець з представниками громади об’єднались і в жовтні цього року вшанували пам’ять про Ригельмана та його церкву пам’ятним знаком.

2062534

2062560

Урочистою подією в Пакульській громаді було відкриття дитячого садочка. Але громада вирішила в цей день вшанувати пам’ять про перлину дерев’яної архітектури Лівобережної України Троїцьку церкву. Її було збудовано в 1710 році намісниками Києво-Печерської лаври в Пакульській вотчині. Знаходилась саме в тому місці, де в жовтні на подвір’ї школи відкрили дитячий садочок.

2062550

2063586

Готуючись до 70-річчя перемоги над фашизмом у 46 громад нашого району триває збір інформації про бойові дії в селах у вересні 1941 та 1943 років. У селі Лукашівка на безіменній братській могилі встановили імена похованих воїнів.

2062503

Завершується робота по створенню 9 частини відеоматеріалів з історії Чернігівського району. Науковці презентували нові книжки про наші села часів Польської доби та оригінальний документ козацької доби – ревізія Чернігівського полку 1732 року.

Андрій КУРДАНОВ, голова Чернігівської районної організації краєзнавців

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.