Кремль готується до великих неприємностей: Китай більше не хоче допомагати Росії – ЗМІ

Нові санкції США та ЄС боляче вдарили по компаніях з Китаю та Туреччини, після чого понад десяток держав обірвали економічні та фінансові зв’язки з Росією для обходу санкцій.

Після запровадження санкцій за напад на Україну жодна країна не підтримала Росію так активно, як Китай, який заявив, що його підтримка «не матиме меж». Однак, схоже, межі цієї підтримки вже настали. Минуло 2 роки, а дія санкцій продовжує наростати та чинити серйозний тиск на російську економіку, повідомляють аналітики міжнародного аналітичного центру Вудро Вільсона, Вашингтон.

Тільки у лютому деякі з найбільших банків Китаю повністю припинили вести справи з Росією. 7 лютого Chouzhou, головний китайський банк, який сприяв російському імпорту, припинив вести справи з РФ. До 21 лютого три з чотирьох найбільших банків Commercial Bank of China, China Construction Bank і Bank of China припинили вести справи з російськими організаціями, які потрапили під санкції.

Ймовірно, за їхнім прикладом підуть й інші фінансові установи, оскільки 24 лютого 2024 року було оголошено нові санкції ЄС щодо китайських компаній, які допомагають Росії обходити санкції. Стратегічне партнерство Китаю з Росією “без кордонів” допомогло Путіну пережити найважчі місяці, але у другу річницю конфлікту риторичні зобов’язання Сі Цзіньпіна, схоже, пішли врозріз із важливішими національними інтересами. У результаті ставка Росії на те, що Китай замінить Захід як економічного партнера та врятує її від санкцій, виглядає все менш виправданою. Ба більше, на російській економіці починають позначатися і наслідки вторинних санкцій. З початку 2024 року банки Туреччини розірвали майже всі фінансові зв’язки з Росією. ОАЕ (які нещодавно приєдналися до БРІКС) також почали йти з російського ринку. Кіпр, який колись був притулком для багатих росіян, оголосив, що почне співпрацювати з фахівцями з фінансових злочинів з ФБР для боротьби з ухиленням від санкцій. Навіть Індія, яка була великим імпортером дешевої російської нафти з початку конфлікту, тепер почала скорочувати закупівлі через зростання вартості. У січні 2024 року імпорт знизився на 35% порівняно з піком 2023 року.

Починаючи з грудня 2023 року Сполучені Штати та ЄС почали вживати агресивних заходів проти неросійських компаній, які допомагають обходити санкції та надають Москві доступ до технологій і матеріалів, що можуть бути використані як у цивільних, так і у військових цілях.

Останні санкції ЄС, введені після смерті Навального, також мають глобальний характер і спрямовані проти компаній у таких країнах, як Сербія, Таїланд, Казахстан і Шрі-Ланка. Є й інші потенційні ознаки того, що Кремль готується до неприємностей: відкликання ліцензії у QIWI Bank, організації, що надає платіжні та фінансові послуги у Росії та країнах СНД. За заявами російського уряду, цей крок, мабуть, є спробою запобігти витоку грошей із країни. Згідно з оцінюванням, крах банку QIWI обійшовся росіянам у суму до 4 мільярдів рублів. Ці кроки свідчать про розрив між зовнішньою демонстрацією Кремлем впевненості, спричиненої поєднанням нещодавніх, нехай і незначних перемог на полі бою та політичного хаосу у США, та прихованим почуттям невпевненості. Стурбованість станом російської економіки, що відроджується, зважаючи на символічну річницю початку конфлікту та президентські вибори у середині березня, може пояснити нещодавній сплеск внутрішніх репресій і витрат. Всупереч думці скептиків, санкції проти Росії працюють. Час і твердий тиск мають мати ще більший вплив на російську економіку. Нагадаємо, днями про новий пакет санкцій проти РФ оголосив і Євросоюз. Обмеження спрямовані проти російського ВПК і армії.

Автор матеріалу: Марк ВОРОШИЛОВ

Детальніше на сайті «Діалог.UA»: https://www.dialog.ua/ukr/business/290856_1709124273

Опубліковано у Захист і підтримка України, ЗМІ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.