Лише повноцінний трибунал дозволить зняти імунітет із Президента, Прем’єр-міністра та глави МЗС Росії

Заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов підтримує створення Спеціального міжнародного трибуналу через процедуру голосування в Генеральній Асамблеї ООН або шляхом підписання міжнародного договору з обов’язковим скасуванням імунітетів трійці російських лідерів – Президента, Прем’єр-міністра і глави МЗС РФ. Про це йшлося на конференції зі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, яка сьогодні відбулася в Лондоні.

Лише повноцінний трибунал дозволить зняти імунітет із Президента, Прем

«Нині багато країн занепокоєні тим, що гібридна модель, яка, по суті, буде являти собою український внутрішній суд, не може бути реалізована, оскільки це відтермінує, а, можливо, і повністю унеможливить перспективу притягнення до відповідальності Путіна, Лукашенка, Лаврова та інших високопоставлених очільників, оскільки вони користуватимуться особистим імунітетом перед внутрішнім гібридним трибуналом», – пояснив Андрій Смирнов.

За словами заступника керівника Офісу Глави держави, створення міжнародного, а не гібридного трибуналу стане найкращим способом зняття відповідних імунітетів.

«Ми закликаємо юристів та експертів розглянути питання про те, як майбутній трибунал міг би подолати імунітет «трійки»: Президента, Прем’єр-міністра та міністра закордонних справ Росії і судити їх за злочин агресії, вчинений проти України. З огляду на свій глобальний вплив та історичне лідерство в питаннях прав людини Велика Британія може зіграти життєво важливу роль у подальшій мобілізації міжнародної підтримки цієї пропозиції», – заявив Андрій Смирнов.

Він нагадав, що core group, до якої увійшли 40 країн, веде переговори про створення Спеціального трибуналу для суду над вищими керівниками Росії за злочин агресії. Уряд Нідерландів запропонував розмістити такий трибунал у себе. Проте наразі потребує вирішення, за якою саме моделлю він буде створений.

Конференція «Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії проти України» відбулася сьогодні в Лондоні. Серед спікерів одноденного заходу – міністр юстиції України Денис Малюська, Генеральний прокурор України Андрій Костін, депутати Парламенту Великої Британії Алісія Кернс і Стівен Доті, виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів Марк Еліс, член Комісії міжнародного права ООН Дапо Аканде, перший головний прокурор Міжнародних кримінальних трибуналів ООН щодо колишньої Югославії та Руанди Річард Голдстоун, колишній головний прокурор Спеціального суду щодо Сьєрра-Леоне Девід Крейн, голова юридичної служби Ради Європи Йорг Полякевич, спеціальний посол МЗС України Антон Кориневич, директорка Департаменту міжнародного права МЗС Оксана Золотарьова, голова юридичної служби Європейської служби зовнішньої  діяльності Франк Хоффмайстер.

За підсумками конференції учасники підписали спільне комюніке, надіслане керівництву Великої Британії, у якому закликали створити трибунал через процедуру голосування в Генеральній Асамблеї ООН або шляхом підписання міжнародного договору з обов’язковим скасуванням імунітетів «трійки». У проєкті комюніке також містяться озвучені на конференції конкретні рекомендації щодо того, як зняти імунітети з «трійки» відповідно до норм міжнародного права.

Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.