«Меди і полини історії» від Володимира Сапона

Історії не буває ні хорошої, ні поганої, є просто історія. Ця незаперечна істина пояснює і назву нової книжки есеїв письменника Володимира Сапона «Меди і полини історії» (ТОВ «Видавництво «Десна-Поліграф», 208 стор.), в якій іде мова про меди і полини минувшини Сіверянського краю.

 1977905

Серед есеїв — розповіді про «імпортних» наречених давньоруських князів, про «Троянського коня», якого «подарували» завойовники Чернігова, спаливши його у 1610 році, про «упиря» і водночас козацького полковника Дуніна-Борковського, про «дикого попа» з Козельця Кирила Тарловського – сповідника і вчителя майбутньої імператриці Катерини ІІ, про чернігівські персонажі полотен Віктора Васнєцова «Богатирі» та Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану», про незвичайних, але позабутих часом людей – короля сигаретного бізнесу Зіно Давидоффа з Новгод-Сіверського та справжнього товариша корейського лідера Кім Ір Сена, чернігівця Михайла Шульмана. Ще багато чого захоплюючого, про що свідчать вже одні назви: «Відьма Солоха з… козацькою шаблею», «Багатства Кочубеїв: від табунів коней до ферми крокодилів», «Іномарка» для гетьмана Розумовського», «Місто Київ… Остерського повіту», «Дві бомби для губернатора», «Тінь Наполеона» над Хоробичами»…

У другому розділі, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, розповіді про його перебування на Чернігівщині.

Книга видана в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012-2015 роки.

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.