Мінінфорполітики підготує «чорний список» антиукраїнських сайтів

Сьогодні, 2 березня, в Будинку Уряду відбулась прес-конференція керівництва Міністерства інформаційної політики (Мінінформполітики) України, в якій взяли участь: Міністр Юрій Стець, Перший заступник Міністра Еміне Джапарова, заступник Міністра Дмитро Золотухін, державний секретар Міністерства Артем Біденко.  

Прес-конференція транслювалася у прямому ефірі на 5-му каналі.

На початку прес-конференції Юрій Стець представив свого нового заступника з питань інформаційної безпеки Дмитра Золотухіна та надав йому слово.

Дмитро Золотухін розповів про те чим займався в експертній раді при Мінінфорполітики та над якими питаннями буде працювати у якості заступника Міністра. Він також зупинився на тих інструментах, які треба використовувати при забезпеченні інформаційної безпеки України.

Доповнюючи сказане своїм заступником, Юрій Стець зазначив, що Дмитро Золотухін буде також опікуватися питаннями стратегічних комунікацій.

Еміне Джапарова зупинилася на питаннях стратегій інформаційних реінтеграцій Криму та Донбасу, а також похвалилася запуском 150-метрової вежі на Чонгарі, що забезпечує радіомовлення двох українських програм на Крим.

Артем Біденко говорив про відновлення українського радіомовлення на Крим і Донбас. Він, зокрема, наголосив, що за два останні роки українським радіомовленням покрили 70% окупованих територій. Поточного року будуть покриті всі окуповані території радіомовленням і телебаченням. Велику увагу Артем Біденко приділив популяризації та просуванню інтересів України, а також подякував ряду телеканалів за таку роботу. Одночасно підкреслив, що Національне інформаційне агентство «Укрінформ» минулого року незалежними інститутами визнане таким, що найбільш відповідає стандартам.

Завершуючи прес-конференцію, Юрій Стець подякував усім причетним до зведення веж на Карачуні та Чонгарі, а також розповів про роботу над доктриною інформаційної безпеки. Він повідомив: «Мінінформполітики підготує список сайтів, які необхідно закрити в зв’язку з тим, що вони загрожують інформаційній безпеці України». За його словами, даний перелік буде обговорено зі Службою безпеки України та в самій експертній раді. Міністр підкреслив, що експертна рада – це той інструмент, який не повинен допустити цензури.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко 25 лютого 2017 року підписав УКАЗ №47/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України». Документ набрав чинності з дня його опублікування.

Необхідність прийняття доктрини інформаційної безпеки України обумовлена виникненням актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері, а також необхідністю визначення інноваційних підходів до формування системи захисту і розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації та вільного обігу інформації. Метою доктрини є уточнення принципів державної інформаційної політики, перш за все з протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах гібридної війни, яку вона почала.

Одним з пунктів доктрини на Мінінфорполітики України покладено обов’язок з моніторингу ЗМІ та загальнодоступних ресурсів українського сегменту Інтернету з метою виявлення інформації, поширення якої в країні заборонено.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.