Мир ціною України?

Наративи про «мир ціною України» знову лунають з різних сторін. Але росія не має права видавати себе за головного миротворця.

Це вже не перший раз. З початку війни в лютому наратив змінився з «Україна повинна зникнути, щоб росія могла заспокоїтися» на «Україна повинна здатися, щоб Європа могла залишитися в теплі». Тепер наратив став «Україна має припинити звільнення своїх територій, щоб запобігти новій світовій війні». Нас це не влаштовує. Україна прагне миру. Але наші умови відомі. Ми неодноразово їх озвучували. Президент Володимир Зеленський сказав просто: покарання за злочин агресії; захист «права на життя, свободу та … безпеку», відновлення безпеки та територіальної цілісності України; гарантії безпеки (на базі проєкту Kyiv Security Compact та подальший вступ у НАТО); і рішучість світової спільноти реалізувати цю програму.

Про це написав у колонці для Washington Post.

З 2014 року, коли росія захопила Крим, ми чуємо заклики до мирного примирення . Ми чули заклики до дипломатії , ніби ми почали цю війну. Нам кажуть, що пора припинити кровопролиття , ніби ми самі хочемо воювати. Нам радять ставити на перше місце інтереси людства, ніби ми погрожуємо світу ядерним апокаліпсисом.

Після проведення фіктивних «референдумів» на окупованих українських територіях росія заявила про готовність «відновити» переговори з Україною та похвалила себе за ці миротворчі зусилля. Майже всі російські високопосадовці раптово заговорили про готовність до переговорів з Україною. Про що не йдеться, так це про повернення захоплених територій, про звільнення людей, депортованих з України проти їх волі , про виплату компенсацій за збитки, завдані війною, про угоду про екстрадицію військових злочинців. росія не займається цими питаннями з однієї простої причини: Москва хоче закінчити війну переможцем.

Російські війська відступають. Російській промисловості не вистачає ресурсів, економіка руйнується, і термінове припинення бойових дій є єдиним способом для рф зберегти обличчя. З цією метою Кремль готовий вдатися до ядерного шантажу, тоді як його корисні ідіоти на Заході голосніше й голосніше закликають до миру.

Колишні та нинішні політики та впливові бізнесмени закликають до переговорів із Кремлем. Заради миру. Заради світу. Заради людства. Але не заради України. Ані заради справедливості.

Андрій ЄРМАК

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.