На кращій пасіці Ічнянщини

25 березня досвідчений пасічник Микола Жадько у Заудайці Ічнянського району приймав професійних бджолярів та аматорів і фахівців професійних видань. Знавці «бджолиної справи» приїхали на кращу в районі пасіку на дводенний семінар-практикум, який відбувся у рамках Всеукраїнської конференції з бджільництва.   

Микола Жадько займається бджільництвом майже тридцять п’ять років і відомий далеко за межами області. У жовтні 2013 року до нього приїжджали переймати досвід зарубіжні колеги, які з’їхалися у столицю на Міжнародний бджільницький конгрес Апімондії.

Цього разу на пасіці Миколи Михайловича зібралися до п’ятдесяти гостей зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, нашої області. Не без гордості господар демонстрував облаштування вуликів, укомплектований виїзний вагончик із платформою, поїлки для бджіл. Поділився своїми напрацюваннями з утримання та розмноження бджіл у багатокорпусній системі вулика, підвищення їх продуктивності, утримання від роїння, методами боротьби з хворобами. Гості також розпитували про утеплення вуликів, зимівлю бджолосімей тощо.

– Зимівля – це екзамен на пасічникування. У кожного пасічника щодо цього свої підходи. Але обов’язково треба враховувати і силу бджіл, і їхню потребу в утепленні, – ділиться секретами Микола Жадько. – Восени вулики утеплюю пінопластом та піноізолом. Навесні бджолині гнізда вкриваю поліетиленовою плівкою, щоб зберегти тепло та вологу. У нашій справі все треба робити вчасно і послідовно. Чистота – запорука здоров’я бджіл.

Пригощав господар своїх гостей питним медом, який зберігає у виготовлених власноруч дубових бочках. Його дружина, Лідія Іванівна, частувала смачнючими варениками зі сметаною, тушкованою картоплею по-заудайськи, було на столі й українське сало та огірочки. А бджолярі Прилуччини пригостили присутніх запашним короваєм.

Учасники заходу дякували за гостинність і ділилися своїми враженнями. Головний редактор Всеукраїнського журналу «Український пасічник» Микола Осташевський зі Львова минулого року відвідав понад десять пасік України. У Миколи Жадька побував удруге. Такої акуратної пасіки, як у нього, каже, не бачив ніде. Тут багато естетичних новинок, павільйон для відпочинку, виїзна пасіка, ліжко для апітерапії.

– У Миколи Михайловича багато цікавих ідей щодо ведення пасіки, яка у нього унікальна. Господар із задоволенням ділиться своїми напрацюваннями, а тут є чому повчитися, – говорить голова Спілки пасічників-бджолярів Валентина Даниленко.

Колеги з Прилуцького, Ніжинського, Корюківського районів відзначали багатокорпусну систему вуликів, утримання в одному вулику дві сім’ї, лікування бджіл тільки перевіреними препарати. Кажуть, Микола Жадько з’єднався з бджолами в єдиний організм.

На просторій пасіці у Миколи Михайловича бували неодноразово й ічнянці. Підтримати його і вкотре обмінятися досвідом приїхали члени Ічнянського районного товариства бджолярів Вадим Стрижак та Олексій Сидоренко. Вони бджолярі з багаторічним стажем, але нові ідеї колеги впроваджують і в своїй практиці.

Наталія ЄПІФАНОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.