На могилі Миколи Ґе

У рамках заходів щодо вшанування пам’яті відомих людей рідного краю, передбачених планом роботи Сосницького відділення земляцтва на поточний рік, 27 лютого з юним краєзнавцем, старостою краєзнавчого гуртка Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який діє при Сосницькому районному будинку школяра, ученицею 9-го класу Валерією Клешньовою ми відвідали місце поховання відомого художника Миколи Миколайовича Ґе в селі Шевченка Бахмацького району, щоб хвилиною мовчання вшанувати його пам’ять і покласти на могилу живі квіти. Адже в цей день митцю виповнилося 185 років від дня народження.

DSCN0448

Нас вразило те, що село майже нежиле (зустріли лише двох мешканців цього поселення). Однак місце вічного спочинку Миколи Ґе та його дружини доглянуте, чисте, навколо ростуть ялинки. Художника місцеві ласкаво називають: «Наш Дідусь». Стежина до могили митця не заростає. Про це свідчать багато живих квітів і вінків на ній. Сюди на передодні ювілейного дня приїздили представники районної влади.

По приїзду додому, для проведення засідання краєзнавчого гуртка, присвяченого 185-й річниці від дня народження Миколи Ґе, ми підготували презентацію фотографій, зроблених у селі Шевченка, а також під час останніх відвідин учителями і учнями Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів виставки картин художника, що експонуються в Будинку культури села Плиски Борзнянського району.

Валентина МОВЧАН, Сосницьке відділення

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.