На Воздвиженському ярмарку в Прилуках

На початку вересня місяця від імені всієї Прилуцької громади міський голова Ольга Михайлівна Попенко запросила столичних земляків на Воздвиженський  ярмарок. Для нас, членів земляцтва, це було чудовою можливістю знову зібратися разом і подорожувати до рідного батьківського порогу.

Наш поважний голова Павло Олександрович Кривонос погодив нашу поїздку, і ранком 24 вересня ми вже були в дорозі та з радістю в душі прямували в Прилуки. Обличчя знайомі: Алла Петрівна Поплавська, Марія Михайлівна Саричева, Григорий Іванович Іващенко, Олег Григорович Шекера, Микола Степанович Федоренко, Віктор Петрович Тищенко, Віталій Павлович Омельченко, Євген Олексійович Калін, Дмитро Степанович Волох, Микола Павлович Гордієнко та інші. Серед присутніх в поїздці побачили молодих членів земляцтва – Сергія Гармаша та Олександра Голованя.

dsc_0391_660x408

Очолив нашу делегацію заступник голови Ради земляцтва Микола Іванович Борщ. Всю дорогу розмовляли між собою, згадували останні земляцькі події і оговорювали майбутнє. Дорогою Алла Поплавська запропонувала кожному розповісти про себе та про земляцьку родину, в кожного з присутніх взяла інтерв’ю, всі розповіді записали на відео. Ці матеріали будуть використані активом відділення для подальшої роботи. Як завжди зупинилися на кордоні, а потім попрямували в Прилуки, де на нас чекали в міській раді.

На центральній площі Прилук всіх присутніх привітала міський голова Ольга Попенко. Від земляцтва з подякою за запрошення та гостинність до керівництва міста, мешканців і гостей звернувся Микола Борщ. Він побажав всім миру, щастя та передав міському голові Прилук новий герб Києва, на якому викреслені слова: « Крізь віки – у майбуття» на добру пам’ять та подальші плідні стосунки.

dsc_0382_660x673

Після цього почалося яскраве ярмаркування: пісні, танці, українське убрання та сонячна погода сприяли успіху свята.

img_0139_660x429

Вперше в нашій поїздці була Олена Миколаївна Горбунова. Вона одразу привернула на себе увагу: приваблива чорнява жінка з довгою косою. З’ясувалось – Олена переселенка з Луганська, майже півтора роки мешкає в Ірпені. За фахом – медичний працівник, тривалий час працювала операційною сестрою. Знайшла загальні теми для спілкування з усіма земляками, ділилася враженням від нашої поїздки. Більше всього її здивували щирі та теплі стосунки між членами земляцтва. А доброзичливістю прилучан вона була просто шокована. Дорогою до Києва вона розповідала, що на такому яскравому ярмаркуванні вперше. Сподобалося все – українські пісні, вишиванки, гостинний прийом керівництва Прилук і звичайні посмішки мешканців міста. Раніше про такі щирі стосунки між людьми дізнавалася лише з книг. Цього разу змогла сама оцінити відверту українську душу…

dsc_0416_660x474

Користуючись нагодою в Прилуках ми зустрілися з завідувачкою створеної в 2012 році з ініціативи земляків Шевченківської світлиці при Центрі творчості дітей та юнацтва Ольгою Іванівною Авдейчік. Передали книги, які можуть бути використані для оновлення експонатів музею.

dsc_0401_660x527

Ольга Іванівна розповіла, що Шевченківська світлиця активно працює, поповнюється новими добірками книг і документів про творчість Тараса Шевченка. Змінюються форми спілкування з дітьми в Шевченківській світлиці, значно більша увага приділяється активній мотивації екскурсантів, коли діти самі шукають цікаві сторінки біографії митця, готують опитування один для одного, користуючись, в тому числі, сторінками Інтернету. Саме тому сьогодні Шевченківській світлиці дуже потрібні технічні засоби – комп’ютерна та демонстраційна техніка. Тепер нашому відділенню треба вирішувати, як допомогти Шевченківській світлиці в питанні її технічного оснащення. І ми будемо вживати всі можливі заходи для виконання цього питання.

Людмила ТИМОФІЄВА

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.