Наближається дефолт медицини

Точніше банкрутство саме районної ланки медичної сфери, тієї яка за медреформою називається «вторитнкою».

Сьогодні на фоні неймовірних викликів і надзвичайних ситуаціях у різних сферах нашого життя, для людини на перший план виходять найголовніші її потреби – безпека та здоров’я. А хто може надати найшвидше і на найближчому рівні кваліфіковану медичну допомогу для населення наших громад? Звісно – тільки районна лікарня (ЦРЛ) і так по всій Україні.

Але, чи маємо ми гарантії сподіватися на те, що життя наших громадян у безпеці й райлікарні здатні забезпечити той об’єм надання медичних послуг який успішно вони робили ще декілька років тому …

У багатьох є сумніви, м’яко кажучи. Адже реформаторське свавілля доводить до знищення районного рівня медицини, районного рівня управління, районної ідентичності, намагаючись узаконити недолугі концепції та стратегії. Так, Урядова Концепція внесення змін до Конституції України ліквідує все, що було пов’язане із самоврядним управлінням на субрегіональному рівні, у такий спосіб знищуючи ланку місцевого самоврядування (МС), яка десятиліттями розвивала цю самоврядну територію.

За ліквідацією районного управління, відбудеться ліквідація районної медицини. Медсубвенція районкам на 2020 рік Мінфіном України розрахована лише на декілька місяців. Матеріально – технічне забезпечення райлікарень здійснювалося тільки з райбюджетів і за рахунок спонсорства. Новий територіально – адміністративний устрій України, що передбачатиме створення нових – укрупнених районів, практично не бачить перспектив районних лікарень.

Ідеологи реформ запевняють, що у разі потреби, вторинкою зможуть опікуватися об’єднані територіальні громади (ОТГ), чи обласні ради … Знову виникають величезні сумніви. ОТГ ще не рік і не п’ять будуть розмірковувати тільки про потреби своїх громад, а у обласних рад є свої – обласні лікарні. Область, як майбутній «децентралізований», а точніше централізований центр, зі своїм префектом (з повноваженнями більшими ніж у прокурора), з облрадою де засяде увесь регіональний олігархат, скаже нам – їдьте людоньки до нас, ми вас вилікуємо. А їхати буде вже нікому ….

Висновок. ОТГ районну медицину не «потягнуть», а областям вона не потрібна. От і вимальовується фіаско наших ЦРЛ.

Моя думка – цьому варто протидіяти!

Зникне кваліфікована медична послуга на рівні району, не додасть це плюсів й на інших рівнях … Тому фіаско буде для всієї галузі.

Олег БУЗУН, голова Ніжинської районної ради

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Наближається дефолт медицини

  1. Володимир Лузан коментує:

    Перша проблема охорони здоров’я в тому, що ті, хто при владі, лікуються за кордоном. А що вже казати про сільську медицину. Друга проблема в нестачі коштів. Допоки не відбудеться економічне зростання і відповідне наповнення бюджету, доти реальні реформи не будуть повноцінними. Третя проблема полягає в грамотному формуванні бюджету медицини і правильному його використанню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.