Нацистів виганяли п’ятнадцять діб

З території Новгород-Сіверського району виганяли нацистів з 07 по 21 вересня 1943 року. Бойові дії розпочалися у селі Бирине, а закінчились – у Буда Вороб’ївська. Найзапекліші бої точилися поблизу Рогівки та Лісконогів. 

Про події вересня 1943 року говорили у центральній районній бібліотеці під час історико-хронологічного екскурсу «Шляхами перемоги», що відбувся 14 вересня за участю заступника голови районної державної адміністрації Нелі Чугаєвої.

Учасники заходи – місцеві краєзнавці, молодь та учні від кожної сільської ради району разом, у хронологічній послідовності, відтворили цілісну картину вигнання нацистських загарбників з нашого краю. Говорили про жахи окупації, читали листи з фронту, спогади учасників бойових дій, місцевих жителів.

В усіх виступах йшлося про те, що ми у неоплатному боргу перед тими, хто вигнав загарбників 75 років тому, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками на кручах Десни і кому судилося повернутися з неї живим.

Низько вклоняємося солдатам Другої світової війни за мир і свободу. Кожен з вас – це жива історія України, приклад мужності та патріотизму.

За матеріалами відділу інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та правового забезпечення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації

Опубліковано у Вшанування пам'яті, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.