Відбулись традиційні історико-генеалогічні читання

Вже традиційно, напередодні відзначення Дня міста Новгород-Сіверського та 75-ї річниці вигнання з нього нацистських загарбників, 15 вересня Новгород-Сіверський приймав гостей з різних куточків України на VII історико-генеалогічні читання. 

Цьогоріч вони були присвячені 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша та 190-річчю від дня народження Ганни Барвінок.

На початку конференції міський голова Олег Бондаренко привітав присутніх та зачитав вітання від народного депутата України Юрія Мірошніченка, який не зміг взяти участь у даному заході.

Відкрив конференцію голова Новгород-Сіверської філії Національної спілки краєзнавців України Анатолій Федірко.

У ході читань «Родинні та духовні скарби Білозерських-Кулішів» науковці обговорили духовно багату спадщину Пантелеймона Куліша – нашого земляка, сильного духом і словом Сіверянина.

Досить цікавою була доповідь доктора педагогічних наук Тамари Усатенко про абетки, азбуки, алфавіти, букварі – предтечі «Граматки» Пантелеймона Куліша.

У ході конференції головою наглядової ради і співзасновником фонду Пантелеймона Куліша, активісткою Борзнянського відділення Чернігівського земляцтва Лесею Оленівською було презентовано книгу «Пантелеймон». Також пані Леся виступила з доповіддю «Новгород-Сіверська мала проза Куліша: автобіографічні реалії та художні вимисли».

На завершення заходу науковці обмінялись думками щодо вивчення та подальшої популяризації спадщини Пантелеймона Куліша та Ганни Барвінок.

На читаннях також був активіст Борзнянського відділення, голова Ревізійної комісії земляцтва Олег Проценко, котрий виступив спонсором поїздки земляків до древнього Новгород-Сіверського.

За матеріалами виконкому Новгород-Сіверської міської ради

Опубліковано у Видатні земляки, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.