Незабутня подорож до Гетьманської столиці

Давня мрія марківчан побувати у  Батурині здійснилася.

19  жовтня  група жителів  села Марківці  Бобровицького району відвідала Національний історико-культурний  заповідник  «Гетьманська столиця».  До її складу увійшли активісти, які ніколи не стоять осторонь життя  Марковецької  громади з  її  проблемами  та  радісними подіями.

Разом з марківчанами  у подорож Чернігівщиною відправились також виконавчий директор  ГО «Товариство  «Чернігівське  земляцтво» Тетяна Літошко, голова  Бобровицького  відділення земляцтва Андрій Пінчук  та його заступник Василь Заболотний. Марківчанам була  дуже приємна така увага  до них з боку керівництва Товариства.

Подорож видалась надзвичайно вдалою. Золота осінь радувала, без  перебільшення, літньою погодою. Жовтень  зачаровував  дивовижними   яскравими червоно-жовтими  барвами. Здавалося, що перед  холодами хотів  подарувати  людям якнайбільше  свого ніжного тепла. Такого, яке буває лише в чудову та неповторну  пору бабиного літа.

Компанія зібралась дружна та тепла. Це і не дивно. Земляки ж! Справжні любителі подорожей, зацікавлені глибше  пізнати  історію  рідного краю, її славетні та трагічні сторінки. І в цьому сенсі Батурин дуже вдалий туристичний об’єкт, який   відвідують   не лише українці, а й іноземці.  Одна із найяскравіших пам’яток козацької доби. Адже довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України – Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Кирила Розумовського, Дем’яна  Многогрішного. У 2019 році Україна  на державному рівні відзначає 350 років від дня започаткування гетьманської резиденції в місті Батурин (16.03.1669), відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року.

Передусім туристи із Бобровиччини оглянули архітектурно-меморіальний  комплекс «Цитадель Батуринської фортеці», відтворений у 2008 році. Автентична  цитадель з фортецею були повністю зруйновані у 1708 році московським військом на чолі з князем Олександром Меньшиковим. Про ці криваві події нагадує пам’ятний знак жертвам Батуринської трагедії.

Відвідали Гетьманський будинок, в якому віднедавна з’явилися воскові фігури гетьманів. Дуже змістовна та вражаюча  видалась екскурсія в музеї  археології Батурина.

Супроводжувала групу екскурсовод  Наталія Сердюк. Її розповіді були не лише цікаві, а  ще й емоційні, образні, зворушливі. Відчувалося, що вона знає і любить свою  роботу, переймається проблемами  заповідника, патріотка  рідного Батурина та нашої України. Побували марківчани і в   Кочубеївському парку, що являється унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва  ХVІІ століття. На  превеликий жаль, не все  вдалось побачити  за короткий осінній день в  НІКЗ  «Гетьманська столиця», який налічує 42 об’єкта культурної спадщини. Тож буде гарна нагода ще раз приїхати до Батурина.

Вражень від побаченого та почутого  було багато і якнайкращих. Їхали додому  задоволені  чудово проведеним  вихідним днем, з гарним настроєм та з мріями  про майбутні подорожі. Всю дорогу співали   українські народні пісні.

Така чудова, захоплююча   екскурсія до Батурина стала можливою завдяки її ініціатору, організатору та спонсору  –  голові Бобровицького відділення земляцтва Андрію Пінчуку. Тож дуже  багато вдячних  слів  лунали цього  дня на його адресу. Допомагали  Андрію Михайловичу його  незмінний заступник Василь Заболотний і в. о. старости Марковецького старостинського округу Тетяна Сугоняко.

Що не кажіть, а  марківчанам можна  по-доброму позаздрити, що  у них є такі  славні земляки,  як  Андрій Пінчук і Василь Заболотний!

Людмила  ХВОЯ

Фото автора

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.