Нью-йоркський суд визнав Дональда Трампа винним у шахрайстві

Нью-йоркський суддя визнав Дональда Трампа та його дорослих синів відповідальними за шахрайство та скасував бізнес-сертифікацію Trump Organization, заявивши, що Трампи надавали неправдиві фінансові звіти протягом приблизно десяти років.

Рішення судді Артура Енгорона було прийнято за кілька днів до розгляду цивільної справи за участю офісу генерального прокурора Нью-Йорка та колишнього президента.

Енгорон задовольнив клопотання генерального прокурора Летиції Джеймс про спрощений судовий розгляд, визнавши Трампа, його синів та інших «несучими юридичну відповідальність за постійні порушення» законодавства штату Нью-Йорк. Він визнав фінансові звіти, які Трампи надавали кредиторам і страховикам протягом приблизно десяти років, неправдивими, і сказав, що вони неодноразово займалися шахрайством.

Це рішення є ударом по Трампу та повним відхиленням його аргументів про те, що він не завищував вартість своїх полів для гольфу, готелів, будинків у Мар-а-Лаго та Севен-Спрінгс у фінансових звітах, які неодноразово використовувалися в бізнесі.

«Сьогодні суддя виніс рішення на нашу користь і встановив, що Дональд Трамп і організація Трампа займалися роками фінансового шахрайства», — сказав Джеймс у заяві у вівторок увечері. «Ми з нетерпінням чекаємо представлення решти нашої справи в суді».

Генеральний прокурор вимагав відшкодування збитків у розмірі 250 мільйонів доларів, заборону Трампам обіймати посади керівників компаній у Нью-Йорку та припинити компанію брати участь у комерційних операціях протягом п’яти років.

Суддя скасував бізнес-сертифікати організацій Трампа, які є відповідачами у справі, включно з організацією Трампа, і сказав, що буде введено конкурсну процедуру для «керування розпуском» корпоративних організацій. Є два нью-йоркські об’єкти, які є частиною позову, комерційна вежа на Уолл-стріт, 40 і сімейний комплекс Трампів у Севен-Спрінгс.

Проте вся ширина його рішення залишається незрозумілою.

Залишаються питання щодо того, як арбітражний розпорядник розпустить майно, чи вплине це рішення на майно, розташоване за межами штату Нью-Йорк, включаючи Мар-а-Лаго, і чи зможуть Трампи передати активи в Нью-Йорку новій компанії, розташованій за межами штату Нью-Йорк. стан.

Суддя називає доводи підсудних фальшивими

Крім іншого, Трампа звинувачують у завищенні вартості його квартири-триплексу в Trump Tower втричі від її розміру, що призвело до переоцінки від 114 до 207 мільйонів доларів, пише Engoron.

«Невідповідність такого порядку величини забудовником, який десятиліттями оцінював власну житлову площу, можна вважати лише шахрайством», — написав Engoron.

«Загострення агресивної поведінки відповідачів полягає в тому, що вони постійно покладаються на фіктивні аргументи в документах і усних аргументах», — написав Енгорон. «У світі відповідачів: оренда регульованих квартир коштує так само, як і нерегульовані квартири; обмежена земля коштує так само, як і необмежена земля; обмеження можуть випаруватися в повітрі; застереження однієї сторони, що покладає відповідальність на іншу сторону, виправдовує брехню іншої сторони…»

Суддя додав: «Це світ фантазії, а не реальний».

Суддя Верховного суду штату порівняв правовий захист Трампів щодо його шахрайської фінансової звітності з реплікою Чіко Маркса в комедії «Качиний суп»: «Ну, кому ви повірите, мені чи своїм власним очам?»

Трамп засудив це рішення у своїй заяві, звинувативши Енгорона в тому, що він «виконував прикази» Джеймса, оскільки колишній президент проводить кампанію за повернення в Білий дім.

«Це чудова компанія, яка була наклепницька та знеславлена ​​цим політично мотивованим полюванням на відьом. Це дуже несправедливо, і я звертаюся за допомогою до найвищих судів штату Нью-Йорк або Федеральної системи, щоб вони втрутилися. ЦЕ НЕ АМЕРИКА!» Трамп продовжив.

Адвокат Трампа Крістофер Кайз назвав рішення «повністю невідповідним фактам і чинному праву».

Він додав: «Хоч повний вплив цього рішення залишається незрозумілим, ясно те, що президент Трамп і його сім’я будуть шукати всіх доступних засобів оскарження, щоб виправити цю судову помилку».

У заяві на X, платформі, раніше відомій як Twitter, Ерік Трамп сказав : «Сьогодні я втратив будь-яку віру в правову систему Нью-Йорка. Ніколи раніше я не бачив такої ненависті до однієї людини з боку судді – скоординованих з Генеральним прокурором зусиль, щоб знищити життя, компанію та досягнення людини. Ми керуємо винятковою компанією – ніколи не пропускаємо платіж за кредитом, заробляємо банкам сотні мільйонів доларів, розвиваємо одні з найбільш знакових активів у світі. Проте сьогодні переслідування нашої родини триває…»

Джеймс стверджував , що Трамп, троє його дітей, його компанії та керівники підприємств обманювали кредиторів, страховиків та інші організації. (У червні апеляційний суд звільнив старшу дочку Трампа, Іванку, як співвідповідача у справі.)

У позові Джеймс стверджує, що Трамп отримав «суттєву» фінансову вигоду, надавши неправдиву інформацію у своїх фінансових звітах, включаючи 150 мільйонів доларів у вигляді вигідних процентних ставок, які він отримав від банків, які, за словами генпрокурора, ввели в оману.

У наказі суддя відхилив свідчення Трампа, в яких колишній президент заявив, що фінансові звіти не були шахрайськими, оскільки вони містили застереження. Трамп сказав, що в заявах міститься «застереження про нікчемність», яке попереджає кредиторів та інших, що на них не варто покладатися.

У вівторок суддя сказав, що «повага відповідачів на ці «нікчемні» застереження є марною».

Дата початку судового розгляду в підвішеному стані

Рішення означає, що офіс генерального прокурора виграв свій перший позов і отримає певну суму відшкодування, яка буде визначена під час судового розгляду. Справа все одно перейде до суду, але офісу генерального прокурора не потрібно буде доводити, що фінансові звіти є неправдивими, оскільки вони прагнуть притягнути його та його синів до відповідальності за страхове шахрайство та неправдиві ділові записи.

Дата початку судового процесу залишається в підвішеному стані.

Раніше цього місяця Трамп подав петицію до апеляційного суду штату з проханням змусити Engoron виконати рішення апеляційного суду в червні, в якому говорилося, що певні позови можуть бути спірними, оскільки вони вийшли за межі терміну давності. Апеляційний суд залишив рішення Енгорону.

Суддя апеляційного суду призупинив початок судового розгляду, призначеного на понеділок, щоб дати можливість більшій колегії суддів апеляційної інстанції зважитися. Рішення з цього питання очікується цього тижня.

ВИПРАВЛЕННЯ: у попередній версії цієї історії було неправильно зазначено кількість позовів, щодо яких суддя ухвалив рішення у вівторок. Він ухвалив рішення за одним позовом Генеральної прокуратури. Цю історію також було оновлено додатковими подіями.

Кара Сканнелл і Лорен дель Валле , CNN

Оновлено о 4:48 ранку EDT, середа, 27 вересня 2023 р.

Опубліковано у Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.