З наголосом на першочергові завдання

Стан роботи у сфері цивільного захисту населення у 2023 року та завдання на 2024 рік розглянуто сьогодні на засіданні колегії районної державної адміністрації, яке провів Павло Плотніков, в.о. голови районної державної адміністрації. У роботі колегії також взяв участь голова районної ради Василь Жук.

Підсумовуючи звітний період, наголошено, що, працюючи в умовах воєнного стану, постійною загрозою ракетних ударів та артилерійських обстрілів, посилення безпекових заходів, збереження життя і здоров’я населення було пріоритетним напрямом роботи районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування. У поточному році проведено ряд заходів приведення у готовність захисних споруд цивільного захисту, а саме: обладнані місця для розміщення населення; забезпечення аварійним освітленням, медичними аптечками, ємностями для питної води, запасами бутильованої питної води, виносною тарою; призначені відповідальні особи у кожній захисній споруді; забезпечений цілодобовий доступ населення при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

Комісіями з перевірки готовності захисних споруд цивільного захисту, які утворені міськими, селищними радами, оглянуто 46 протирадіаційних укриттів та 47 найпростіших укриттів різної форми власності. За результатами обстежень виключенню з фонду захисних споруд за своїми санітарно-гігієнічними та технічними недоліками підлягають 16 захисних споруд району.

Не оминули увагою питання організації розгортання пунктів незламності, яких у районі 27. Вони укомплектовані опалювальними приладами, зарядними пристроями для зарядки гаджетів, приладами для приготування їжі, забезпечення зв’язку за допомогою супутникового модему Starlink, забезпечені електрогенераторами, запасом пально-мастильних матеріалів, подовжувачами, питною водою, місцями для сидіння населення, постільною білизною, продуктами тривалого зберігання, медичними аптечками.

При загрозі виникнення надзвичайних ситуацій населення оповіщується електросиренами. Наразі Новгород-Сіверська та Семенівська міські ради працюють над розбудовою системи оповіщення на території своїх громад та замовленням необхідної документації для встановлення автоматизованої системи централізованого оповіщення.

Також йшлося про запобігання виникненню пожеж та їх ліквідації місцевими радами. Наразі у районі функціонує 22 місцеві пожежні команди, а саме: Новгород-Сіверська ТГ – 9, Семенівська ТГ – 3, Коропська ТГ -5, Понорницька ТГ – 5. З метою забезпечення їх функціонування та підтримки міськими, селищними радами затверджені відповідні програми.

Підсумовуючи роботу колегії, Павло Плотніков наголосив, що першочерговим завданням для районної державної адміністрації залишається питання безпеки, взаємодія та тісна співпраця з територіальними громадами.

За результатами розгляду питань прийняте відповідне рішення колегії районної державної адміністрації.

Новгород-Сіверська районна державна адміністрація

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.