Нова експозиція музею

23 серпня 2016 року в Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського відкрилася нова експозиція, присвячена 25-річчю Незалежності України.

Вона знайомить із суспільно-політичним, громадським та економічним розвитком Чернігівщини за останні 25 років, з уродженцями Чернігівщини, які долучилися до державотворчих процесів.

Експозиція розповідає про Левка Лук’яненка, співавтора текстів Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України, першого Посла України в Канаді, Героя України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка; Леоніда Кучму – Президента України у 1994–2004 роках; Івана Плюща – першого Голову Верховної Ради України; Віталія Бойка – першого Міністра юстиції України, першого голову Центральної виборчої комісії, Голову Верховного суду України; Петра Шаповала – Надзвичайного і Повноважного Посла України.

Окремий розділ присвячений проведенню грошової реформи в Україні та автору художнього оформлення перших українських гривень, паспортів громадянина України – народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Лопати. Серед матеріалів розділу і комплекс Лариси Корінь, автора ескізів перших українських марок олімпійської тематики та 14 пам’ятних монет Національного банку України. Експонуються пам’ятні та ювілейні монети, в тому числі й монета, присвячена 1100-річчю першої літописної згадки про Чернігів, а також українські купоно-карбованці та гривні з автографом Василя Лопати.

Окрема тема присвячена Помаранчевій революції та Революції Гідності на Чернігівщині.

Промисловий сектор краю репрезентують підприємства, що виникли на Чернігівщині за часів незалежності Україні. Це сучасні компанії, які є лідерами у своїх галузях: група компаній «МАГР», ТОВ «ТАН», ТОВ «Атілос». На потужні міжнародні компанії перетворились ПАТ «Камвольно-суконна компанія «ЧЕКСІЛ» та ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП», Чернігівське відділення «Сан ІнБев Україна». Далеко за межами України відомі торгові марки «Ніжин» і «Грінвіль» – продукція ПрАТ «Ніжинський консервний завод».

Успішно працюють підприємства легкої промисловості: ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» та ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня».

Не всім підприємствам пощастило перебудувати свою роботу в нових економічних умовах. На початку 2000-х років два провідних чернігівських підприємства – ТОВ «Хімволокно» та «Чернігівська фабрика музичних інструментів» були оголошені банкрутами. Тепер з їхньою продукцією можна ознайомитися лише в музейній експозиції.

Чернігівщина посідає чільне місце в Україні в галузі сільського господарства. Визнаним лідером галузі є ТОВ «Земля і воля» (місто Бобровиця), засновником і беззмінним керівником якого є Герой України Леонід Яковишин. В експозиції представлені матеріали, що розкривають основні напрямки діяльності сільськогосподарського товариства.

Під час відкриття експозиції Надзвичайний і Повноважний Посол України Петро Шаповал поділився своїм баченням суспільно-політичного портрету Чернігівщини початку 1990-х років і подарував музею двотомне видання «Народжені Україною». Депутат Чернігівської міської ради Ярослав Ковтун згадав події Революції Гідності в Чернігові. Про здобутки підприємства ТОВ «Атілос» розповів його директор Євген Тараненко. Заступник генерального директора ТОВ «Земля і Воля» Григорій Войток презентував підприємство та його досягнення у виробничій і соціальній сферах.

Святковий настрій учасникам відкриття створили колективи села Ярославка Бобровицького району – сімейний дует «Ярославські солов’ї» та фольклорний гурт «Перлина».

1_660x440

2_660x440

3_660x990  5_660x440

6_660x440

7_660x440

8_660x440

9_660x990

13_660x440

14_660x440

15_660x440

16_660x990

17_660x440

18_660x440

19_660x440

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ

Опубліковано у На Чернігівщині, Ювілеї | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.