Новини московських чернігівців

Росія заблокувала роботу Національного культурного центру України в Москві. 

NKT 001_660x440

Українська громадськість у російській столиці стурбована ситуацією, що склалася навколо Національного культурного центру України в Москіві (Центру). Адже за останні роки в Російській Федерації (РФ) ліквідували Об’єднання українців Росії, Федеральну українську національно-культурну автономію українців Росії, тривають гоніння проти Бібліотеки української літератури в Москві.

Вже майже 5 місяців Росія заблокувала роботу Центру. Російська влада не реєструє нового директора Центру, призначеного державою Україна на цю посаду. Співробітники, серед яких є й чернігівці, другий місяць не отримують заробітну плату.

Українська діаспора переконана – це саботаж з боку російської влади, тоді як в Києві та Львові російські центри продовжують працювати.

Діяльність Центру здійснюється на основі міжурядової угоди між Україною та РФ, підписаного в 1998 році. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи, відповідно до законодавства країни перебування.

Центр багато років здійснював свою діяльність як некомерційна організація, проте влада РФ, посилаючись на зміни внутрішнього законодавства щодо таких організацій, відмовляється внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни до відомостей про нового директора.

Склалася ситуація, коли у нового директора Центру відсутнє право підпису, як в банку, так і в будь-яких інших установах, що, в свою чергу, не дозволяє проводити фінансово-господарську діяльність, виплату зарплати, оплату комунальних платежів.

На посаду директора Національного культурного центру в Москві 3 березня 2016 року Державним управлінням справами призначений Володимир Іонов.

NKT 002_660x880

Тарас ДУДКО, голова Регіональної громадської організації «Об’єднання українців «Провісник», доктор медичних наук, професор

Опубліковано у Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Новини московських чернігівців

  1. Ковтун Сергій коментує:

    Це зайвий доказ того що РФ агресивна, неадекватна, непослідовна і ненадійна держава. Для неї не існуює міжнародне право. У неї тільки одне право – право сили. Я багато разів був у цьому центрі і мені шкода цього духовного осередку України. З іншого боку РФ і її громодянам за ці всі дії доведеться відповідати. А що скажуть деякі любители “русского мира”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.