Одна з вимог сьогодення

Охорона навколишнього середовища не знає кордонів і вимагає виважених зусиль. Таким є лейтмотив заходів з нагоди Тижня сталого розвитку Kosovo Sustainable Development Week, який вчора, 24 травня, відкрився в Приштині.

Про важливість балансу між задоволенням потреб людства та захистом довкілля від надмірної активності homo sapiens свідчить високий представницький рівень зібрання: посли європейських країн, прем’єр-міністр Косова, міністри економіки та інфраструктури країн Балканського півострова, керівники енергетичних компаній, журналісти та інші фахівці.

Для мене особисто поняття сталого розвитку подібне до міражу, який постійно маячить перед очима, однак доторкнутися до нього неможливо. Недарма під час панельних дискусій найчастіше звучала фраза: «Ми повинні шукати рішення».

Поки що ж лише третина від усіх рекомендацій KSDW зараз реалізована як державна політика в Косово. Ще стільки ж перебувають у стадії розробки.

Під час панельних дискусій згадували й про Україну, щоправда, лише в контексті російсько-української війни та її руйнівного впливу на життя Європи. Сподіваюся, після Перемоги українці зможуть продемонструвати світові свої напрацювання й інноваційні технологічні рішення.

Людмила МАКЕЙ

Опубліковано у Навколишнє середовище | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.