Один із важливих заходів для подолання хвилі біженців без надзвичайного стану

Сьогодні, 18 травня, Уряд Чеської Республіки затвердив комплекс заходів LEX Ukraine II, що відповідають практичному досвіду та необхідності доповнити заходи, що передбачені початковим законом, затвердженим в березні цього року.

Це один із важливих інструментів, який після затвердження в законодавчому процесі дозволить не продовжувати режим надзвичайного стану. «Ми обіцяли, що звичайний громадянин не зазнає надзвичайного стану. Ми не хочемо продовжувати надзвичайний стан, тому розробляємо комплекс заходів, які допоможуть нам впоратися з ситуацією без цього», – сказав Міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Тому МВС Чеської Республіки пропонує продовжити підстави для неприпустимості клопотання про тимчасовий захист через громадянство країни-члена ЄС або продовжити строк розгляду заяви про тимчасовий захист до 60 днів і продовжити підстави для тимчасового захисту.

Пропозиція також передбачає юридичний обов’язок українських біженців повідомляти про зміну місця проживання більше 15 днів протягом трьох робочих днів. «Наприклад, ми отримаємо краще уявлення про безкоштовне житло та можливість забезпечити людей, які втікають від війни, гідним житлом», – додав Віт Ракушан.

Важливим є також обов’язок осіб, які звертаються за тимчасовим захистом, подавати підтвердження проживання у формі, яка буде розміщена на веб-сайті міністерства www.mvcr.cz. Це дасть державі кращі уявлення про те, де знаходяться біженці, а претенденти на тимчасовий захист отримають докази того, що їхнє перебування фактично підтверджено. Документ не потрібно подавати, якщо проживання організовує KACPU.

Мотивувати біженців до участі в робочому процесі необхідно, зменшивши до 180 днів період, на який держава виплачує медичне страхування для іноземців з тимчасовим захистом у віці від 18 до 65 років.

Подальші заходи

Пропозицію внесло Міністерство внутрішніх справ, але в розробці також взяли участь міністерства закордонних справ, праці та соціальних справ, охорони здоров’я та освіти, наприклад, гуманітарні допомоги більше не повинні виплачуватися у випадках, коли біженцям надається житло в закладах, де їм надається безкоштовне харчування. При виплаті допомоги з другої по шосту необхідно ще раз перевірити, чи насправді біженці перебувають на нашій території.

Пропозиція також передбачає можливість того, що посольства можуть не приймати заявки від громадян Росії та Білорусі на отримання дозволу на проживання в Чехії, навіть без надзвичайного стану. Уряд зможе встановити винятки, наприклад, для осіб, перебування яких буде в інтересах Чеської Республіки, або для членів сімей чеських громадян. Обмеження будуть можливими у вигляді постанови уряду і стануть одним із варіантів тиску на ці країни з метою припинення агресії.

Клара ДЛУБАЛОВА, відповідальна за управління пресою та зв’язками з громадськістю МВС Чеської Республіки

Опубліковано у Анонси, оголошення, Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.