Окупанти стали мінувати територію України мінами ПОМ-3 «Медальйон»

Окупанти при дистанційному мінуванні території України застосовують заборонені міжнародними конвенціями протипіхотні міни типу ПОМ.

Випадки використання цих мін зафіксовані у Харківській області, де смертоносні «подарунки» залишені під час відступу рашистів на Слобожанщині.

Мова йдеться навіть не про заборонену Оттавською конвенцією міну ПОМ-2. Виявлений екземпляр належить до мін нового покоління, що з’явився на озброєнні збройних сил рф зовсім нещодавно. Це — протипіхотна осколкова міна ПОМ-3 «Медальйон».

Міна ПОМ-3 має сейсмічний датчик цілі, тобто реагує на амплітуду кроків. Вона не підірветься від ходи чи бігу тварини, як це бувало в Афганістані, коли моджахеди розміновували радянські мінні поля, проганяючи отари овець. ПОМ-3 — більш розумна міна, ніж ПОМ-2, і її датчик спрацьовує лише на вагу середньостатистичної людини й амплітуду її кроків.

Блок електроніки приймає сигнали про вібрації ґрунту під міною та порівнює їх із наявними в пам’яті сигнатурами.  Якщо вібрації схожі на ті, що викликані кроками людини, а також мають достатню амплітуду, що свідчить про наближення до міни, дається команда на спрацювання бойової частини, яка вилітає на висоту близько 1-1,5 метра і вибухає.

Зовні міна ПОМ-3 у транспортному положенні — металевий циліндр діаметром близько 6-7 і висотою 20 сантиметрів. Такі габарити дають змогу встановлювати її за допомогою систем дистанційного мінування, до складу яких входять касети відповідного типу. Стандартні циліндричні металеві касети можуть використовуватися різними системами дистанційного мінування — як наземними, так і авіаційними.

Відповідно до Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення від 3 грудня 1997 року (Оттавська конвенція), використання подібних боєприпасів заборонене. Проте рф не є підписантом цього документа.

А тому  варто пильнувати й у жодному разі не наближатися до подібної знахідки при її виявлення.

Адже це дуже небезпечна міна. Її можна знищити, але не знешкодити. А для знищення потрібен чималий досвід сапера.

За повідомленням ГО «Асоціація саперів України»

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.