Пам‘яті Героїв Понорниччини

23 травня Україна відзначає День Героїв – свято захисників нашої країни, які в різні часи боролися за її суверенітет, соборність і незалежність. Це горда і водночас сумна дата, адже багато героїв України розплатилися життям заради своєї держави.

Свято Героїв було засноване в 1941 році членами Організації Українських Націоналістів (ОУН). Дата 23 травня була вибрана не випадково. У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський, 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра.

Цей день – ще одна нагода, щоб згадати та подякувати найсміливішим, найдостойнішим та найвірнішим синам України, всім тим, хто віддав за неї власні життя. Від воїнів-лицарів Київської Русі, козаків часів Гетьманщини, повстанців, січових стрільців, воїнів УНР, ОУН-УПА до учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні та бійців сучасної російсько-української війни.

Нині, як і сотні років поспіль, українці гинуть, виборюючи право бути вільними. Понорницька громада з початку вторгнення ворога на нашу землю втратила 21 свого захисника. Юрій Мальцев, Анатолій Шаповал, Віктор Осовик, Іван Ларченко, Микола Колос, Ігор Мовчан, Петро Шамшур, Сергій Поздняков, Микола Топчій, Роман Чепурний, Віктор Гончаров, Сергій Войтенко, Юрій Ященко, Олексій Кравченко, Станіслав Миленко, Анатолій Бібік, Юрій Кириченко, Олексій Смоголь, Олександр Савицький, Віталій Коротченко, Олександр Кузьменко… Усі вони без вагань поклали свою душу та серце до ніг Батьківщини.

Честь і слава тим, хто нині стоїть на рубежах і оберігає наш спокій.

Вічна пам’ять і низький уклін полеглим Героям України!

Понорницька селищна рада

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Захист і підтримка України | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.