Пам’яті легендарного Юрія Мушкетика

Сьогодні вранці відійшов у вічність наш земляк Юрій Михайлович Мушкетик- український письменник, класик сучасної української літератури, Герой України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка.

Народився Юрій Михайлович 21 березня 1929 року в селі Вертіївка Ніжинського району Чернігівської області, в сім’ї сільських активістів. Закінчив середню школу. У 1948–1953 навчався на філологічному факультеті Київського університету.

У 1953–1956 роках навчався в аспірантурі при кафедрі української літератури. З 1956 року працював заступником редактора та головним редактором журналу «Дніпро». З 1979 року секретар, з 1980 року – 1-й секретар правління Київської організації Спілки письменників України.

У 1986 – 2001 роках– голова Національної Спілки письменників України.

Юрій Мушкетик автор кількох десятків творів, зокрема, 16 повістей і 17 романів. Персонажі його історичної прози дочекалися визнання й увічнення у національному пантеоні.

За творами Юрія  Мушкетика знято кінофільми «Біла тінь», «Позиція», «Біль». Його книги перекладені багатьма мовами, зокрема, литовською, болгарською, німецькою, іспанською.

В останні роки Юрій Михайлович писав оповідання, етюди, замальовки.

Усі свої твори він написав ручкою, у блокнотах.

Юрій Мушкетик стояв біля витоків Народного Руху та Товариства української мови імені Тараса Шевченка. 22 березня 1996 року він  головував на установчих зборах вихідців з Чернігівщини, на яких було створено Товариство «Чернігівське земляцтво» в місті Києві.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Юрія Михайловича Мушкетика. Вічна йому пам’ять!

Рада Товариства «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.